Медальний залік Паралімпіади: Україна в п’ятірці лідерів

17/03/2018

Медалі Максима Ярового та Григорія Вовчинського зміцнили позиції українців

У південнокорейському Пхьончхані завершився восьмий змагальний день Паралімпійських ігор-2018. Українці в суботу, 17 березня, поповнили свою скарбничку двома медалями.

Григорій Вовчинський виборов "срібло" в лижній гонці на 10 кілометрів серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, а Максим Яровий "бронзу" в лижних гонках на 7,5 км.

Усього в активі нашої команди вже 21 нагорода (6-7-8). Українська збірна посідає п'яте місце в медальному заліку.

Впевнене лідерство в списку утримують американці з 35 медалями (12-15-8). За ними йдуть нейтральні паралімпійські атлети (росіяни) – 24 нагород (8-10-6). Потім розташувалися Канада і Німеччина. Україні на п'яти наступають Словаччина, Франція і Білорусь.
Нагадаємо, українські спортсмени завоювали ще три медалі на Паралімпійських іграх – 2018 у Пхенчхані.

У 7-й змагальний день Паралімпіади в Пхенчхані українські біатлоністи виграли три нагороди. Тепер у нашої збірної 19 медалей.

Золоту медаль в індивідуальній гонці на 15 км серед спортсменів з порушенням зору (клас В1-В3) завоював Віталій Лук'яненко. Срібло в цій же дисципліні виграв ще один українець – Олександр Казик.

"Бронзу" в останній момент у двох українців вирвав француз Ентоні Шаленсон. Він на 8 секунд випередив Анатолія Ковалевського та Юрія Уткіна, які показали ідентичний результат і посіли четверте місце. Шостим став Дмитро Суярко.

У жіночій команді в класі В2 медаль зуміла завоювати Оксана Шишкова. Уродженка Харкова виборола "срібло" в індивідуальній гонці на 12,5 км.
Нагадаємо, раніше Оксана Шишкова стала олімпійською чемпіонкою в індивідуальних перегонах з біатлону на дистанції 10 км, а також завоювала бронзову медаль на дистанції 1,5 км.

Таким чином, тепер збірна України займає четверту сходинку медального заліку. Україна вже має 19 медалей – 6 золотих, 7 срібних і 7 бронзових.

В цьому році в Паралімпіаді беруть участь 567 спортсменів з 48 країн, а також делегація допущених до змагань спортсменів з Росії, які виступають під нейтральним прапором в статусі нейтральних паралімпійських атлетів.

Нагадаємо, до складу збірної України увійшли 33 спортсмени. Українська збірна бере участь в Паралімпіаді вже в шостий раз.