УКР
App for android App for apple
Здоров'я
4

Медики підказали, як ефективно справитися з нападами мігрені

26/01/2019
Медики підказали, як ефективно справитися з нападами мігрені

Мігрень є неврологічним розладом, який часто передається у спадок і характеризується підвищеною збудливістю специфічних ділянок мозку. Якщо вам не пощастило отримати такий «подаруночок» від мами і бабусі, ви напевно змирилися з тим, що мігрень буде супроводжувати вас все життя. Ми підказуємо, які прийоми допомагають полегшити стан при мігрені.

Ведіть щоденник мігрені

Відзначайте в спеціальному блокноті або календарі ті дні, коли вас переслідують мігрені. Проаналізувавши через кілька місяців дати, коли вас звалював головний біль, ви можете помітити деякі тенденції. Наприклад, що мігрень з'являється перед менструацією. Або виникає у вихідні дні, як відповідь на накопичений за тиждень стрес. Ці записи допоможуть вам зрозуміти, як себе вести, щоб мігрень не виникла.

Вмійте розслаблятися

Найчастіше мігрень є наслідком нервового напруження. Є прямий зв'язок між відділами мозку, що контролюють емоції, і точками активності при виникненні больового синдрому. Тому вам так важливо вміти розслаблятися. Привчіть себе кожен день по вечорах робити медитацію або фізичні вправи, що знімають стрес.

Темрява – ваш друг

Яскраве світло підсилює біль при мігрені. Якщо ви відчуваєте наближення головного болю, посидьте або полежіть в темній кімнаті близько півгодини.

Ніякої спеки

Спека – один з тригерів, що провокують появу головного болю. Вибираючи, що одягнути на роботу, віддавайте перевагу багатошаровому одязі, наприклад, легка майка, футболка з рукавами, светр. Якщо раптом відчуваєте, що вам жарко, знімайте верхні шари одягу. Якщо перебуваєте в задушливому приміщенні, відкривайте вікна і двері, щоб вийшов протяг.

Тримайте напоготові лід

Однією з ознак мігрені є давлячий біль в очах. Для того, щоб трохи полегшити свій стан, тримайте напоготові пакетики з льодом і прикладайте їх до очей в ті моменти, коли вам погано.

Будьте перебірливі в їжі

Деякі продукти підсилюють больові відчуття при мігрені, намагайтеся їх або зовсім виключити зі свого раціону, або не вживати в ті дні, коли нездужаєте. Це сир, цукор, борошняні вироби, спиртні напої, молочні продукти.

Спробуйте масаж

Для деяких дієвим способом полегшити приступ мігрені є масаж. Можете зробити його самостійно, наприклад, інтенсивно потерши скроні, основу черепа, шию, обличчя.