Змія з найбільшими в світі отруйними залозами може підказати шлях до нових знеболювальних ліків, вважають учені, передає Корупція.спорт.
Синя коралова змія, яку називають "убивцею вбивць", має продовгуваті залози і відома тим, що полює на королівських кобр. Офіційно цей вид називається прикрашений аспід двосмугий.
Отрута двометрової змії, яка водиться у Південно-Східній Азії, вражає майже миттєво і викликає в жертви м'язові спазми.
Нове дослідження, опубліковане в журналі Toxin виявило, що отрута діє на рецептори, які в людей пов'язані з відчуттям болю, і її можна використовувати з лікувальною метою.
"Більшість змій мають отруту повільної дії, яка діє як заспокійливе. Вам хочеться спати, все заповільнюється, і ви вмираєте", – пояснює доктор Браян Фрай з Університету Квінсленда, один з колективу дослідників, які вивчають дію зміїної отрути.
"Однак отрута цієї змії діє майже миттєво, тому що зазвичай вона полює на дуже небезпечних тварин, яких потрібно швидко вбити, перш ніж вони зможуть дати здачі. Це вбивця вбивць", – додає вчений.
Знеболювальне з отрути?
Серед безхребетних, чию отруту досліджують з медичною метою, – молюски-конуси і скорпіони. Однак змії, як хребетні тварини, еволюціонували ближче до людини, тому ліки, розроблені на основі їхньої отрути, потенційно можуть бути ефективнішими, каже доктор Фрай.
"Отрута діє на наші натрієві канали, які відіграють центральну роль у передаванні болю. Потенційно ми можемо перетворити це в щось таке, що полегшує біль", – пояснює вчений.
Отруйні залози цієї змії можуть розтягуватися до чверті довжини її тіла.
Отруйні залози аспіда двосмугого можуть розтягуватися до чверті його тіла
"У неї "збочені" отруйні залози, найдовші в світі, але це так красиво. Я легко можу сказати, що це мій улюблений вид серед змій", – каже доктор Фрай.
Однак цей вид вимирає, бо 80% території його природного проживання знищено.
Доктор Фрай каже, що бачив у дикій природі лише двох таких змій.