Ніхто не очікував такої перемоги!: Росія впевнено стартувала на ЧС-2018

14/06/2018

Росія розгромила Саудівську Аравію в першому матчі домашнього чемпіонату світу (5: 0) завдяки голам Юрія Газінського, Дениса Черишева, Артема Дзюби і Олександра Головіна. Кращого початку турніру неможливо було й очікувати.

Завжди в ситуації, коли пробуєш щось перший раз, до кінця невідомо, що з цього вийде. Кілька тижнів самі журналісти лякали всіх силою збірної Саудівської Аравії та кволістю росіян – останнє було видно будь-якому вболівальнику неозброєним поглядом.

Домашній чемпіонат світу – явище для Росії нове, незвідане. І навіть звичні "Лужники" сьогодні виглядали по-іншому – територію біля стадіону прикрасили в різні кольори вболівальники з Мексики, Бразилії, Саудівської Аравії і, звичайно, з самих різних куточків Росії. Такий атмосфери на футболі в Росії не було ніколи.

Виявилося, все не так вже й страшно. Тиск, який реально давив на збірну останні тижні, мабуть, послужив правильну службу. І відразу після виходу на поле кришку (або, скоріше, дах) у футболістів зірвало. Вони дійсно щось приховували. Виявляється, робити по кілька ривків за атаку і грати в дотик ми можемо.

У перші кілька хвилин "Лужники" майже не сідали і навіть запустили хвилю. Головін, який і раніше був в черчесовской збірної найкращим, на тлі Саудівської Аравії виглядав суперзіркою, гідної переходу в "Ювентус".

Ні, саудівці, виявилося, теж уміють грати в футбол, – але на перших хвилинах явно були не в своїй тарілці. Показовим був момент в середині першого тайму, коли після довгого володіння м'ячем гостями "Лужники" все ж вирішили посвістеть. Захисник аравійців на порожньому місці тут же віддав м'яч кудись в аут Черчесову.

Росія продовжувала тиснути, і в підсумку історичний перший гол чемпіонату світу в Росії забив той, від кого це можна було очікувати в останню чергу, – опорник Юрій Газінський. Після передачі Головіна, який врятував для нас провально розіграний кутовий.

На 24-й хвилині відбулося перше неприємна подія в матчі. Чи не пропущений гол, але, можливо, щось гірше – травма Дзагоєва. Алан схопився за м'яз при прискоренні – очевидний наслідок навантажень на тренуваннях.

Йому на заміну вийшов Денис Черишев – і моментально став найкращим гравцем матчу. Саудівська Аравія взяла м'яч під свій контроль, і здавалося, що наші почнуть з кожною хвилиною втомлюватися, – але свіжий російський іспанець дав результат. І після всіх своїх ривків по лівому флангу встиг забити до перерви. Комбінація теж вийшла трохи "рикошетне" і сумбурним, як і в ситуації з першим голом, але в ній все одно була очевидна різниця в порівнянні з тим, що показувала Росія кілька місяців до цього.

5: 0 – є перша перемога Росії на чемпіонаті світу за 16 років і через п'ять провалених матчів. Тепер головне, щоб перемога в першому матчі не закінчилася тим же, що і в тому самому 2002 році, – тоді у нас теж була начебто легка група, але самовпевненість до добра не довела.

Так що після матчу варто ще підвищити тиск. Головне – розрахувати так, щоб "стрельнуло" 19 червня. Тепер у нас на черзі Єгипет з Салахом.