Міністр юстиції ФРН Хайко Маасвпевнений, що результати голосування, за підсумками яких ці країни отримали можливість організувати футбольні турніри 2018-го і 2022-го років, потрібно розслідувати.
Як повідомляє Bild, німецький чиновник переконаний, що відставка Зеппа Блаттера з посади глави ФІФА може стати початком розслідування щодо корупції в питанні вибору країн-господарок футбольних мундіалів.
Раніше глава англійської футбольної асоціації Грег Дайк схвалив рішення президента ФІФА піти у відставку. Він підкреслив, що наполягатиме на перегляді рішення щодо проведення Кубка світу у Росії та Катарі.
Керівництво Росії здивоване рішенням Зеппа Блаттера піти з посади президента Міжнародної федерації футболу, але зазначило, що продовжує підготовку до Кубка світу 2018 року.
Вчора, 2 червня, через чотири дні після свого переобрання на посаді керівника ФІФА 79-річний швейцарець заявив про те, що йде, на конференції в Цюріху.
Влада Швейцарії в середу, 26 травня, почала операцію із затримання функціонерів ФІФА, присутніх на засідання виконавчого комітету організації в Цюріху. Мін'юст США оцінив масштаб корупції у ФІФА в $ 10 млрд.
В той же час, прес-секретар ФІФА Вальтер де Грегоріо відмовився коментувати арешт групи високопоставлених чиновників федерації.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що арешти чиновників ФІФА у Швейцарії, виконані за запитом США, можна розцінити як спробу Вашингтона поширити свою юрисдикцію на інші держави.
Державний департамент США потім прокоментував заяву глави РФ про скандал у ФІФА, спростувавши звинувачення Путіна.