Обіцяли BMW X6: Путін кинув російських олімпійців

01/03/2018

Спортсмени не отримали обіцяних раніше автомобілей

Голова федерації фігурного катання Росії Алєксандр Горшков заявив, що спортсмени, які завоювали призові місця на Олімпіаді-2018 в Пхьончхані, отримали лише BMW X4 і X5 – обіцяних раніше високопосадовцями Російської Федерації, в тому числі Путіним, BMW X6 не було серед нагородних машин.

«Насправді вони отримали X5 і X4. X6 я там не бачив», – заявив Горшков на прес-конференції в Москві. Він був присутній на церемонії вручення ключів від машин, яка відбулася напередодні.

Моделі X6 повинні були вручити золотим медалістам – фігуристці Аліні Загітовій і чоловічий хокейній збірній. X5 повинні були отримати срібні медалісти, X4 – бронзові.

Загітова підтвердила в інтерв'ю російським ЗМІ, що отримала X5. Фігуристка Євгєнія Медвєдєва, срібна медалістка, заявила, що отримала X4.

Церемонія нагородження олімпійців відбулася в середу на Красній площі.

Відзначимо, що МОК не віддасть Росії олімпійські медалі Пхьончхану.

Міжнародний олімпійський комітет опублікував повний текст доповіді комісії щодо дотримання критеріїв "Олімпійськими атлетами з Росії" (OARIG). Одним з пунктів там прописано рішення, що за всіма офіційними документами Росія не отримає жодної медалі, а нагороди будуть записані на OARIG.

"У всіх офіційних документах щодо Олімпіади-2018 медалі, завойовані олімпійськими атлетами з Росії, залишаться записаними саме як OAR, оскільки збірна Росії не брала участі в Олімпійських іграх", – сказано в документі.

На Олімпіаді в Пхенчхані команда OAR завоювала 17 медалей і посіла 13-е місце з 28 країн (2-6-9).

XXIII Зимові Олімпійські ігри пройшли з 9 по 25 лютого в місті Пхьончхан (Республіка Корея). Олімпіада включала в себе змагання з 15 видів спорту. Україну на Олімпіаді представляли 33 спортсмени.

Україна завоювала на Олімпіаді одну медаль – Олександр Абраменко виграв золоту медаль у фристайлі, що дозволило вітчизняній збірній посісти 21-у сходинку в загальному медальному заліку.