УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

Ображений український футболіст зібрався грати за збірну Польщі

02/02/2018
Ображений український футболіст зібрався грати за збірну Польщі

Український півзахисник Тарас Романчук зараз показує непогану гру у складі польської Ягеллонії та мріє про те, аби потрапити до збірної Польщі.

26-річний вихованець волинського футболу в інтерв’ю Przeglad Sportowy розповів про свій майбутній статус громадянина Польщі та причини, чому він вирішив отримати місцеве громадянство.

Романчук народився в Ковелі та виховувався в місцевій футбольній школі. Проте на професійному рівні в Україні він не грав. В 2012 році центральний півзахисник переїхав до Польщі, де відразу зарекомендував себе у складі команди Легіоновія, а з літа 2014 року ось вже 3,5 сезони виступає у складі Ягеллонії з Білостоку.

«Не знаю, коли отримаю громадянство. Може цього й не станеться, але точно знаю, що хочу бути поляком, — розповів Романчук. — Моя бабуся народилась в Польщі в 1939 році, після чого деякий час жила поряд з табором Собібор у часи війни. Я зібрав всі документи, які підтверджують моє польське коріння».

Романчук має не дуже гарні спогади про свої спроби закріпитись в українському футболі.

«Я їздив до різних клубів, але ніхто мене не хотів. Я мріяв грати за Волинь. Мені було 19 років, й тренер молодіжної команди хотів мене залишити, але головний тренер сказав, що я погано підготовлений фізично. Тільки в Польщі мене оцінили інакше».

«Вже після появи в Ягеллонії деякі українські журналісти звернули на мене увагу».

Ще й досі українець Романчук хоче не просто отримати польський паспорт, але й потрапити до збірної.

«Якщо рішення по громадянству буде успішним, то я теоретично можу навіть за збірну Польщі грати. Усвідомлюю, наскільки сильним є склад вашої команди. До того ж я іноземець, тому для отримання шансу потрібно бути вдвічі кращим за гравців збірної».

Романчук говорить, що знає про пункт в законі України, що громадянин може мати тільки одне громадянство. «Декому не подобається моє рішення, але найголовніше для мене те, що думаю я та мої близькі. Ніхто в Україні не заборонить мені бути поляком».

В найвищому дивізіоні чемпіонату Польщі Романчук зіграв 111 матчів та забив 16 голів. Минулого сезону його команда зайняла друге місце, грала в Лізі Європи, а тепер після 21-го туру займає 4 місце, відстаючи від лідера Легії на 2 очка.