УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

“Одного дня”: що чекає на Формулу-1 у майбутньому

10/08/2018
“Одного дня”: що чекає на Формулу-1 у майбутньому

Спортивний директор Ф1 Росс Браун вважає, що найпопулярніша гоночна серія одного дня може перейти на електричні двигуни.

В інтерв’ю F1 Fan Voice Росс Браун не виключив можливості переходу Формули 1 на електричні силові агрегати, але навів за приклад перегони Формули Е, які свідчать – наразі електрична енергія не забезпечує такого видовища, якого вболівальники очікують від «Королеви автоспорту».

«Ми маємо поважати те, що робить Формула Е, чого вона досягла, – сказав Браун. – Але якщо ви поглянете на популярність двох чемпіонатів – їх не можна порівняти за кількістю вболівальників. Формула Е у цьому плані набагато поступається Формулі 1.

Ф1 буде розвиватися у напрямку, який забезпечить правильний баланс між спортом, актуальними технологіями і взаємодією з фанатами. Якщо за п’ять років чи за десять виникне потреба в іншому типі силових агрегатів, ми це зробимо.

Ніщо не заважає нам отримати електричні боліди Формули 1 в майбутньому. Але наразі вони не забезпечують належної видовищності.

За всієї поваги, це доволі молода категорія перегонів, це чудові заходи з точку зору всього, що відбувається навколо траси, але сама гонка доволі нудна у порівнянні з Ф1. Машини не надто швидкі. У них немає яскравих особистостей. Це молодша Формула.

Але вони виконують грандіозну роботу, влаштовують чудову вуличну подію. Але Ф1 не така, Формула 1 – це верхівка автоспорту. У нас інші швидкості, інший калібр гонщиків, інший рівень команд тощо».

Втім, Браун не виключив, що в майбутньому Ф1 перейде на електричні рейки.

«Не бачу жодної причини, щоб Формула 1 назавжди залишалася з двигунами внутрішнього згоряння. Хтозна, де ми опинимося через десять років. Навряд чи десять років тому хтось міг передбачити, де наразі опиниться світ, тому не знаю, що трапиться в майбутньому. Але Ф1 рухатиметься у правильному напрямку», – додав Росс Браун.