Олімпіада-2016: Де Україна ще може завоювати медалі

17/08/2016

На 11-й день Олімпіади в Ріо Україна нарешті відкрила лік своїм золотим медалям. Довгоочікувану нагороду вищої проби нам приніс гімнаст Олег Верняєв, а слідом за ним бронзову медаль виборов стрибун Богдан Бондаренко. Ігри підходять до кінця, але у нас ще є шанси поліпшити медальний залік.

За нагороди можуть поборотися відразу дві українки, які виступають у вільній боротьбі – Оксана Гергель та Юлія Ткач.

Оксана Гергель у ваговій категорії до 60 кг стала чемпіонкою світу рік тому в американському Лас-Вегасі. У березні цього року на Євро-2016 в Ризі вона вдовольнилася лише "бронзою". Гергель ледь не пропустила Ігри в Ріо через мельдонієвий скандал, але на початку липня путівку спортсменці повернули.

Оксана Гергель

У 2014 році в Ташкенті Юлія Ткач отримала "золото", а через рік у Лас-Вегасі – "бронзу". Також спортсменка двічі вигравала Євро і двічі – континентальну "бронзу".

Юлія Ткач

Гергель стартує сьогодні о 16:08, Ткач – 18 серпня.

Є надії на бронзового призера Пекіна й олімпійського чемпіона Лондона, каноїста Юрія Чебана. В останні роки в його кар'єрі намітився спад, на Чемпіонаті світу-2015 Чебан зайняв 9-е місце. Олімпійську ліцензію він отримав після того, як Океанія відмовилася від своєї квоти. Після Ігор у Ріо спортсмен планує завершити кар'єру, і добре б зробити це на мажорній ноті. А ще у нього дуже патріотичне каное.

Сьогодні Чебан стартує в попередніх заїздах на 200 метрів о 15:16.

Є сенс постежити за виступами чоловічої каное-двійки у складі Тараса Мищука і Дмитра Янчука. Українськии веслувальникам на цій Олімпіаді не дорікнеш у відсутності мотивації, вони не потрапили на п'єдестал в основному через відсутність досвіду подібних змагань. В активі Мищука і Янчука – золото Чемпіонату Європи і бронза Чемпіонату світу-2015. Ще одне, зовсім свіже золото, веслярі вибороли на Кубку світу в травні.

Тарас Міщук і Дмитро Янчук

Наш дует зараз явно на ходу, він стартує в п'ятницю, 19 серпня.

Дуже хороші шанси має Яна Беломоіна в маутінбайку. У січні 2016 р. Беломоіна в парі з француженкою Марго Москетті отримала золоті медалі на чотириденній парній гонці Costa Blanca Bike Race. А вже в березні українка стала переможницею фінального етапу відкритої багатоденної командної гонки з маршрутом понад 800 км Cape Epic у Південній Африці і зайняла друге місце в загальному заліку.

У березні цього року Яна піднялася на третю сходинку світового рейтингу Міжнародного союзу велосипедистів (UCI) у дисципліні маунтінбайк. Це унікальне досягнення, якого ніхто з представників нашої країни раніше не домагався.

Повболівати за нашу олімпійську надію можна в суботу, 20 серпня.

Також ми робимо ставку на Ганну Ризатдінову – лідера української збірної з художньої гімнастики, чемпіонку світу у вправах з обручами, багаторазову призерку чемпіонатів світу та Європи. На останньому передолімпійському етапі Кубка світу в Берліні в липні Різатдінова здобула три медалі (золото у вправах з обручем і булавами та срібло – у вправах зі стрічкою). Спортсменка відточувала свою олімпійську програму з особливою ретельністю, спеціально їздила в Бразилію, щоб підібрати запальну музику.

Традиційно художні гімнастки змагаються під завісу Ігор. Різатдінова розпочне виступи 20 серпня.