УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Олімпіади, які використовувалися в політичних цілях

03/08/2016
Олімпіади, які використовувалися в політичних цілях

Незважаючи на те, що на Олімпійських Іграх, за їхнім статутом, не терплять “демонстрації політичної, релігійної або расової пропаганди”, їх часто використовують як політичну арену. Кілька фактів, що підтверджують це:

Берлін-1936: Гітлер використовував Олімпіаду для пропаганди націонал-соціалізму.

Мельбурн-1956: Нідерланди, Іспанія і Швейцарія бойкотували Ігри на знак протесту проти радянських репресій в Угорщині.

Токіо-1964: з цього року виключали команду ПАР за апартеїд. У 1968 році, 1972 і 1976 багато африканських країн бойкотували Олімпіаду на знак протесту проти його режиму в Південній Африці.

Мехіко-1968: американські спринтери Томмі Сміт і Джон Карлос стали на подіумі в позу Чорних Пантер – організації, що виступала проти расової сегрегації.

Мюнхен-1972: вбивство ізраїльських спортсменів палестинськими терористами.

Москва-1980: 50 країн бойкотували Олімпіаду на знак протесту проти радянського вторгнення до Афганістану.

Лос-Анджелес-1984: країни радянського блоку бойкотували Олімпіаду у відповідь під приводом того, що не може бути гарантована безпека команд, через розміщення американських ракет у Західній Європі.

Сеул-1988: Куба, Ефіопія і Нікарагуа відмовилися від участі на знак протесту проти виключення Північної Кореї.

Барселона-1992: Хассіба Булмерка стала першою алжиркою, що виграла олімпійське золото у бігу на 1500 м. Її супроводжував поліцейський ескорт, бо, оскільки вона виступала у спортивних трусах, то викликала критику ісламістів і отримувала погрози смерті.

Атланта-1992: Крайньо-правий екстреміст Ерік Рудольф убив двох людей, залишивши бомбу в Олімпійському парку на знак протесту проти абортів.

Сідней-2000: Афганістан відсторонений від Олімпіади, оскільки не включив жінок до своєї делегації.

Пекін-2008: пікет на чолі з “Репортерами без кордонів” закликав бойкотувати церемонію відкриття на знак протесту проти порушення прав людини в Китаї.

Лондон-2012: Саудівській Аравії погрожували відсторонити її команду після невдалої спроби включити до неї жінок. Компроміс було знайдено, коли дозволили костюм дзюдо з чадрою.

Ріо-2016: вперше дозволено змагатися команді біженців. Створена МОК за участі спортсменів, зокрема, з Республіки Конго, Південного Судану, Сирії та Ефіопії, вона йтиме під олімпійським прапором. Водночас російські спортсмени відсторонені за рішенням Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій через допінгові звинувачення.