Незважаючи на те, що на Олімпійських Іграх, за їхнім статутом, не терплять “демонстрації політичної, релігійної або расової пропаганди”, їх часто використовують як політичну арену. Кілька фактів, що підтверджують це:
Берлін-1936: Гітлер використовував Олімпіаду для пропаганди націонал-соціалізму.
Мельбурн-1956: Нідерланди, Іспанія і Швейцарія бойкотували Ігри на знак протесту проти радянських репресій в Угорщині.
Токіо-1964: з цього року виключали команду ПАР за апартеїд. У 1968 році, 1972 і 1976 багато африканських країн бойкотували Олімпіаду на знак протесту проти його режиму в Південній Африці.
Мехіко-1968: американські спринтери Томмі Сміт і Джон Карлос стали на подіумі в позу Чорних Пантер – організації, що виступала проти расової сегрегації.
Мюнхен-1972: вбивство ізраїльських спортсменів палестинськими терористами.
Москва-1980: 50 країн бойкотували Олімпіаду на знак протесту проти радянського вторгнення до Афганістану.
Лос-Анджелес-1984: країни радянського блоку бойкотували Олімпіаду у відповідь під приводом того, що не може бути гарантована безпека команд, через розміщення американських ракет у Західній Європі.
Сеул-1988: Куба, Ефіопія і Нікарагуа відмовилися від участі на знак протесту проти виключення Північної Кореї.
Барселона-1992: Хассіба Булмерка стала першою алжиркою, що виграла олімпійське золото у бігу на 1500 м. Її супроводжував поліцейський ескорт, бо, оскільки вона виступала у спортивних трусах, то викликала критику ісламістів і отримувала погрози смерті.
Атланта-1992: Крайньо-правий екстреміст Ерік Рудольф убив двох людей, залишивши бомбу в Олімпійському парку на знак протесту проти абортів.
Сідней-2000: Афганістан відсторонений від Олімпіади, оскільки не включив жінок до своєї делегації.
Пекін-2008: пікет на чолі з “Репортерами без кордонів” закликав бойкотувати церемонію відкриття на знак протесту проти порушення прав людини в Китаї.
Лондон-2012: Саудівській Аравії погрожували відсторонити її команду після невдалої спроби включити до неї жінок. Компроміс було знайдено, коли дозволили костюм дзюдо з чадрою.
Ріо-2016: вперше дозволено змагатися команді біженців. Створена МОК за участі спортсменів, зокрема, з Республіки Конго, Південного Судану, Сирії та Ефіопії, вона йтиме під олімпійським прапором. Водночас російські спортсмени відсторонені за рішенням Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій через допінгові звинувачення.