УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Ось чому не можна кип’ятити воду повторно. Це може бути небезпечно

05/07/2018
Ось чому не можна кип’ятити воду повторно. Це може бути небезпечно

Виявляється, що повторно кип'ятити або навіть підігрівати скипіла один раз воду не тільки шкідливо, але й небезпечно.

Чому це небезпечно? Водопровідна вода містить в собі масу домішок – від солей до мінералів. Коли вони нагріваються. їх хімічний склад змінюється. І ці змінені речовини потрапляють у ваш організм разом з повторно підігрітої або двічі прокип'ячену водою.

Чим частіше ви кип'ятіть одну і ту ж воду, тим небезпечніше для здоров'я вона стає. У такій воді утворюються самі шкідливі речовини, як то: миш'як, фториди, нітрати і навіть миш'як!

Прокип'ятивши воду один раз, ви отримуєте гарантію, що позбавили її від мікробів. Але виконавши цю процедуру з однією і тією ж водою двічі (або більше), ви лише сприяєте руйнування корисних речовин, що містяться у воді, і перетворенню їх в небезпечні леткі сполуки.

Згубний вплив шкідливих речовин з повторно прокип'ячену води:

1. Миш'як

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, найбільший ризик для здоров'я представляє саме цю речовину. Миш'як додають в водопровідну воду, щоб убити в ній небажані мікроорганізми.

Звичайно, щоб вбити людину миш'яком з повторно прокип'ячену води, будуть потрібні роки, але справа в тому, що все це має накопичувальний ефект. А наслідки можуть бути самі жалюгідні: периферична нейропатія, ураження шкірного покриву, розлади в роботі шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, порушення роботи нирок, онкологія.

2. Фтор

При кип'ятінні частина сполук фтору, що знаходяться у воді, перетворюються в фториди. Згідно з даними досліджень, проведених гарвардськими професорами протягом декількох десятків років, фториди надають негативний неврологічний ефект і навіть можуть стати причиною відставання в розумовому розвитку дітей. також він збільшує ризик виникнення безпліддя у жінок.

3. Нітрати

Наше життя і так просякнута нітратами – вони використовуються повсюдно в харчовій промисловості, у ролі консервантів. Але набагато більш небезпечними вони стають, коли піддаються впливу високих температур. При кип'ятінні нітрати перетворюються в нітрозаміни, а ці речовини вже мають безпосереднє відношення до канцерогенів.

Недооцінювати наслідки просто не доводиться: рак кишечника, стравоходу, підшлункової залози, сечо-статевої системи і лейкемія.