УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Ось чому не можна приймати душ під час спеки

28/05/2018
Ось чому не можна приймати душ під час спеки

Після перебування на спеці з прийняттям душу варто почекати, давши тілу можливість охолонути. В іншому випадку різкий перепад температур може стати причиною загострення проблем з серцем або судинами. Крім того, душ, який охолоджує людину, яка побувала на спекотній вулиці, загрожує появою простудних симптомів, про це в інтерв’ю повідомила лікар Вікторія Савицька.

«Як би сильно не хотілося охолодитися, почекайте перед прийняттям душу хвилин 10, поки організм хоч трохи охолоне», – дала рада фахівець.

За словами Савицької, існування в умовах жаркої і задушливої погоди є не самим приємним випробуванням на міцність для організму. В таких обставинах людське тіло активно втрачає рідину, разом з якою його залишають корисні мікроелементи, а, значить, і життєві сили. Прохолодний душ для тіла, розігрітого сонячними променями, – це додатковий стрес, який може остаточно зруйнувати систему захисту.

«Прохолодний душ у спеку – це справжній шок для серцево-судинної системи», – зазначила лікар.

Савицька підкреслила: людям, що страждають серцевими недугами і мають проблеми з тиском або судинною системою, різкі перепади температур загрожують значним і раптовим погіршенням самопочуття. Їм показаний тільки теплий душ. Навіть здоровим людям, вважає лікар, краще приймати душ саме теплий, а не прохолодний – його прийом все одно сприятиме відчуттю того, що в приміщенні не так вже і жарко.