Кадик, або адамове яблуко, як його ще називають, у жінок насправді є. Популярні міфи і чому у милих дам немає виступу для кадика, як у чоловіків.
Що таке кадик і навіщо він потрібен?
Кадик складається з двох пластин щитовидного хряща. Основна їх функція полягає в захисті голосових зв'язок. Кадик регулює тембр голосу, дозволяючи нам видавати високі і низькі звуки. Адамове яблуко у жінок однозначно є, інакше вони не змогли б видати ні звуку. А з голосом, як ми знаємо, у них все в повному порядку.
Чому кадика не видно, якщо він у них є?
Одне з головних відмінностей чоловіка від жінки – це командний, розкотистий, гучний голос. Для цього їм потрібні масивні довгі зв'язки. Саме з цієї причини кадик видається вперед сильніше. У прекрасної половини голосові зв'язки набагато коротше, тому і кут між двома щитовидної пластинками у них тупий, а не гострий.
Розгледіти кадик у жінок також непросто ще й тому, що він прихований за прошарком жирової тканини, від якої складно позбутися навіть при сильній втрати ваги. Слід, правда, визнати, що у деяких дам яскраво виражений кадик іноді все-таки присутній, але це швидше виняток з правил, так як пов'язано з гормональними відхиленнями.
А чому кадик називають «адамовим яблуком»?
Ця назва походить з Біблії, коли Адам, піддавшись на вмовляння змія-спокусника, скуштував заборонений плід. Шматок яблука застряг в горлі, з тих пір його нащадки-чоловіки стали володарями видатного кадика, який нагадує їм про гріхопадіння в райському саду.
Причому тут заКАДИЧний друг?
Під нерозлучним другом в сучасному світі ми розуміємо найбільш близького друга. У Середні ж століття у цього фразеологізму був дещо інший відтінок. Етимологічні словники пов'язують його походження зі словосполученням «залити за кадик», тобто "залити за комір" або просто пропустити чарку-другу. Таким чином, нерозлучними друзями в ті часи були один одному ті, хто разом розпивав спиртне.