Уяви собі таку ситуацію: приходиш додому голодний, дістаєш буханку хліба, виявляєш запліснявілу кірку. Твої дії? Багато людей вважають, що цвіль на хлібі – натуральний продукт, і не бачать в ній великої загрози.
Зрозуміло, їсти позеленілу кірку не дуже приємно, тому її можна зрізати. Інша частина хліба адже виглядає здоровою, так навіщо ж добру пропадати ?! Деякі йдуть ще далі, стверджуючи, що цвіль навіть корисна, адже вона містить пеніцилін.
Так ось, цвіль, яка з'явилася на продуктах харчування без участі людини, не має корисних властивостей! Коли подібні гриби з'являються на випічці, вони утворюють досить шкідливі речовини. Це може бути небезпечно для здоров'я.
Більш того, навіть крихітна ділянка цвілі на поверхні продукту означає, що їжа вражена нею повністю. Пророслий грибок має довгі, ниткоподібні коріння, які повністю пронизують продукт (хоча ми можемо їх не бачити).
Що буде, якщо з'їсти хліб з цвіллю
Цвіль – це алерген. При контакті зі шкірою в місцях зіткнення може з'явитися свербіж, набряк, висип.
цвіль
Не можна нюхати пліснявий продукт, адже спори потраплять в організм, що загрожує захворюваннями дихальної системи.
хліб з цвіллю
При попаданні в організм цвіль викликає головні болі, блювоту, підвищену стомлюваність.
цвіль на хлібі.
Мікотоксини уражають печінку, нервову систему. Відбувається порушення гормональної регуляції, зниження імунітету.
Щоб запобігти появі цвілі, підтримуй хлібницю в чистоті, періодично протираючи її. Також багато що залежить від дотримання правильної технології випічки і рецептури. При отруєнні цвіллю рекомендується викликати блювання, прийняти активоване вугілля і вживати багато рідини.