Галітоз — погане дихання або неприємний запах з рота. Причиною цієї проблеми у 8% випадків є інфекційні захворювання носа, горла, а іноді легенів, зовсім невеликому відсотку випадків винні порушення процесів травлення та деякі хвороби печінки.
Головна ж причина постійного стійкого галитоза — це леткі сполуки сірки, які найчастіше утворюються в результаті життєдіяльності ряду бактерій, що викликають гінгівіт і періодонтіт, а також пов'язані з присутністю бактерій, які продукують леткі сполуки сірки в задній частині мови.
Існують певні продукти харчування, такі, як часник, цибуля, брокколі, бобові, апельсиновий сік, газовані безалкогольні напої та алкоголь, які можуть бути джерелом неприємного запаху з рота. Вони викликають так званий тимчасовий галітоз.
Неприємний запах в даному випадку виникає з-за того, що в результаті перетравлення цих продуктів утворюються леткі сполуки сірки, які, потрапляючи в кров через слизову оболонку шлунка, далі виявляються в легенях і слині, і таким чином виводяться з організму. При цій евакуації летких сполук сірки несвіже дихання може зберігатися протягом 72 годин.
Поради, які допоможуть уникнути неприємного запаху з рота:
— Частіше міняйте стару зубну щітку на нову, так як на старій щітці бактерії, що викликають неприємний запах, можуть відчувати себе цілком привільно. Регулярно і ретельно доглядайте за станом ротової порожнини, використовуючи зубну нитку і рідина для полоскання рота. При чищенні зубів не забувайте масажувати щіткою і мову, він — справжній розсадник бактерій.
— Не паліть. Тютюн уповільнює процес утворення слини, викликає сухість у роті. А це провокує створення прекрасної живильного середовища для бактерій, що є причиною неприємного запаху.
— Уникайте надмірного вживання часнику, цибулі, спецій та кави. І навпаки, більше їжте яблука, морква, груші, кавун, ківі і селеру.
— Додавання таких пряних трав, як петрушка, розмарин, базилік, м'ята, а також листя евкаліпта допомагає нейтралізувати дію страв, приготованих з великою кількістю часнику або цибулі, як джерел неприємного запаху з рота. При цьому треба уникати вживання лимона.
— Для того, щоб знайти свіже дихання, пийте йогурт (і інші кисломолочні продукти): вони зменшують кількість сірководню у роті; їжте сири (особливо чеддер) — їх жири знижують кислотність їжі і відновлює pH-рівновага; їжте порізаний на дрібні шматочки імбир, який має властивість нейтралізувати запахи, що утворюються в роті.
— Пийте багато води. Це вкрай важливо, тому що неприємний запах з рота часто пов'язаний саме з сухістю в ротовій порожнині.