УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

Північна Корея повертається в Олімпійський спорт

05/06/2018
Північна Корея повертається в Олімпійський спорт

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) отримав тверді запевнення КНДР про готовність взяти участь в Олімпіадах 2020 року в Токіо і 2022 року в Пекіні, повідомляє офіційний сайт МОК. Про це президент комітету Томас Бах заявив 5 червня на прес-конференції.

Бах побував в КНДР і зустрівся з Кім Чен Ином. Керівник олімпійського руху отримав запевнення від північнокорейського лідера взяти участь не тільки в Олімпіаді-2020 у Токіо, але й в Пекіні у 2022 році, а також в юнацьких Олімпійських іграх в Буенос-Айресі у 2018 році і в 2020 році в Лозанні.

Але повноцінна участь КНДР в майбутніх Іграх передбачає й проходження кваліфікації. Томас Бах вважає, що декільком спортсменам з Північної Кореї до снаги подолати нормативи, які дають право виступити на Олімпійських іграх.

КНДР має неоднозначні стосунки із МОК. Вперше її спортсмени приїхали на Олімпійські ігри у 1964 році, з’явившись тільки на зимовій Олімпіаді. У 1972 році КНДР заявилася на літні ігри в Мюнхені. Згодом Північна Корея пропустила літню Олімпіаду в Лос-Анджелесі та Сеулі. З останніх дванадцяти зимових Ігор КНДР приїжджала тільки на сім.

Нагадаємо, що участь КНДР в Олімпіаді 2018 року у Південній Колреї підтвердили за місяць до початку Ігор. МОК схвалив участь 22 північнокорейських атлетів у зимових Олімпійських іграх, що відбудуться в південнокорейському Пхьончхані. Крім того, Південна і Північна Корея сформували вперше в історії єдину збірну з жіночого хокею.