УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Пляжні захворювання: як не підхопити заразу на морі

03/08/2016
Пляжні захворювання: як не підхопити заразу на морі

Відпочиваючи на пляжі, не варто забувати про правила безпеки, а перед тим, як скупатися, необхідно не полінуватися і уважно вивчити околиці водойм.

Якщо поруч плескаються качки, а над поверхнею води кружляють чайки, пошукайте місця чистіше, щоб потім не покритися червоними плямами.

Церкарійний дерматит

Це паразитарне захворювання, так званий "сверблячка купальника". Виною всьому качки. Шкіра вражається церкаріямі (личинками глистів-сосальщиков).

Природа наділила цих паразитів роздвоєним хвостиком, за допомогою якого вони активно рухаються, стрімко проникаючи під шкіру. Заносять їх качки і інші пернаті. Розмножуються такі личинки в молюсках.

Скупавшись у водоймах, що кишать личинками, можна отримати сильну алергію. Зараження зазвичай проявляється миттєво: шкіра нестерпно свербить, поколює. На щастя, поразка не йде далі шкірних покривів.

У місцях впровадження паразитів на шкірі з'являються невеликі шишечки, іноді гнійні пухирці. Церкарии ігнорують шкіру гомілок і ступень, вибираючи в основному стегна, гомілки.

Після того, як паразити проникли в шкіру, вони швидко гинуть, але перед цим виділяють спеціальний секрет, що викликає гостру алергію. Люди, схильні до алергії, можуть отримати важку форму: червоні невеликі цятки через 15-40 хвилин зливаються в суцільне, запалене пляма, яке сильно свербить. При цьому температура часто підвищується до 39 градусів, з'являється кашель, запаморочення.

як діяти

Небезпека недуги в тому, що його пов'язують з чим завгодно, але тільки не з паразитами.

Приблизно через тиждень чоловік відчуває зазвичай полегшення, але через досить короткий час неприємні симптоми можуть повторитися. До речі, дерматитом можна заразитися не тільки під час купання, але і гуляючи босоніж по траві або піску біля водойм.

При першій ознаці (неприємному поколюванні) необхідно відразу обробити шкіру слабким розчином оцтової кислоти, спиртом або в'єтнамським бальзамом "Зірочка". Постаратися відразу прийняти антигістамінні препарати.

Не ігноруйте таблички "Заборонено купання!". Чи не плавайте в сумнівних водоймах.
Якщо важко собі відмовити в задоволенні зануритися в воду, перед купанням обробіть шкіру будь-яким репелентом.

Головне, не забувайте простого правила – виходячи з водойм, необхідно обов'язково обполіскувати шкіру прісною водою і насухо витиратися!