УКР
App for android App for apple
Мотивація
Подобається

«Поки не пізно»: ідеальний вік для вагітності

12/03/2016
«Поки не пізно»: ідеальний вік для вагітності

Здається, існують тисячі наукових досліджень, в рамках яких вчені намагаються знайти ідеальний вік для зачаття потомства. Єдиної думки на цей рахунок до сих пір немає. І у тих, хто виступає за раннє батьківство, і у їх супротивників є кілька десятків «за» і «проти». Передає Корупція.Спорт
В останні роки соціологи по всьому світу відзначають істотну зміну віку, в якому чоловік і жінка починають замислюватися про створення сім'ї і народження дітей. Основними причинами такої тенденції експерти називають зміну гендерних ролей чоловіка та жінки в суспільстві, зміна позицій жінки в соціумі. Більшість сучасних жінок хочуть бути впевненими в завтрашньому дні, перш ніж стануть матір'ю і займуться вихованням дитини. Кількість розлучень збільшується в порівнянні з числом зареєстрованих шлюбів. Разом з тим, щороку зростає і армія злісних неплатників аліментів. Державна підтримка молодих батьків теж залишає бажати кращого. У зв'язку з цим, більшість жінок думають, що на чоловіка і уряд сподіватися, звичайно, можна, але і самим сидіти склавши руки не слід. Тому юні роки вони витрачають на отримання гідної освіти і побудову кар'єри, відкладаючи питання материнства на потім.

asd

 

"Я пізня дитина, матусі було 40 років, таточку 44. Перехідний вік запам'ятався тим, що я, на жаль, почала соромитися батьків. Їх брали за дідуся з бабусею, це дуже відбивалося на мені. Матусі не стало, коли мені було 14 років , до сих пір думаю, що на здоров'я вплинули пізні пологи. "

 

Дослідження, проведене вченими в 2007 році, показало, що у кожного десятого новонародженого тато старше 50 років. Здається, що якби аналогічне дослідження провели сьогодні, цифра істотно збільшилася б. Багато зірок, серед яких Моніка Белуччі, Сальма Хайек, Холлі Беррі і багато інших, стали мамами ближче до 40 років.

 

З одного боку, дорослі батьки міцно стоять на ногах і в змозі дати дітям добру освіту, реалізувати мрії дитини про відвідування хокейної школи, студії балету або якесь інше захопленні. З іншого боку, існують ризики, що зрілі батьки разом з батьковим носом або кольором очей подарують дитині у спадок захворювання, що проявилося у них з віком. Вчені пояснюють: з віком сперма чоловіка стає менш якісною. Виною тому є генні мутації що відбуваються в організм. Тому, замислюючись про продовження роду після 35 років, партнерам варто проконсультуватися з лікарем-генетиком. Особливо ця порада актуальна тоді, коли з віком розвинулося хронічне захворювання або проявилася хвороба, атакуюча рід з покоління в покоління.

 

Ізраїльські вчені, наприклад, з'ясували, що у чоловіків, які стали батьками після 30 років, на 11% вище ризик народження немовлят з маніакально-депресивним психозом. Причому, після 55 років ця ймовірність зростає до 37%. Також з віком різко збільшується ризик появи на світ дитини з синдромом Дауна. Існує статистика, що у дорослих батьків в шість разів частіше народжуються діти з аутизмом.

 

Останні дослідження показали, що половина синів зрілих батьків відчувають проблеми з соціалізацією. Ймовірно, це пов'язано з тим, що хлопчикам дуже важливо пишатися своїм татом, але від того, що однолітки беруть його за дідуся, він відчуває зовсім інше почуття – незручність. Цікаво, що серед дівчаток такого ефекту помічено не було.

 

Вік матері також таїть чимало загроз і небезпек для дитини. Чим старше жінка, тим більше ризик появи ускладнень під час вагітності та в процесі пологів.

 

У той же час є дослідження, які говорять на користь зрілого, усвідомленого батьківства. Наприклад, є думка, що у зрілих батьків ростуть розумні і талановиті діти. Як докази експерти вказують на високі показники IQ у дітей старородящими батьків. Пояснюється цей феномен тим, що зрілі батьки мають більше життєвого досвіду, їх кругозір ширший, а словниковий запас більший. Тобто, вони можуть передати своїм дітям набагато більше знань про влаштування навколишнього світу. Аналогічної думки дотримуються вчені щодо пар з великою різницею у віці.

 

Деякі дослідники наполягають на тому, що нащадки зрілих батьків схильні до довгожительства.

 

Втім, більшість експертів і раніше вважають, що ідеальним віком для зачаття дитини для чоловіка є період з 25 по 27 років, і з 21 до 23 років для жінки. Саме в цьому віковому діапазоні вони досягають фізичної і психічної готовності до батьківства, вважають вчені. При цьому, чоловік і жінка сповнені енергії, яка стане в нагоді під час безсонних ночей. Вони здорові і поки не встигли «обрости» хронічними захворюваннями, а значить, і у дітей більше шансів народитися здоровими.

 

У той же час, молоді батьки ще не досягли матеріального благополуччя і фінансової незалежності. Як правило, ця категорія батьків більше, ніж більш дорослі їх колеги, потребує державної підтримки.