УКР
App for android App for apple

Пробув у камері смертників більше 44 років: Боксер отримав чемпіонський пояс

12/06/2018
Пробув у камері смертників більше 44 років: Боксер отримав чемпіонський пояс

Івао Хакамада отримав нагороду, яку не здобув через несправедливе ув'язнення

Світова боксерська рада нагородила чемпіонським поясом 82-річного японського боксера Івао Хакамаду, який 46 років просидів у камері смертників за вбивство, якого не скоював.

У серпні 1966 року Хакамаду заарештовали за вбивство чотирьох осіб. У вересні 1968 року окружний суд міста Сідзуока засудив його до смертної кари через повішення.

У березні 2012 року у Хакамади взяли зразки крові для проведення більш точного аналізу ДНК, щоб порівняти зі зразком крові, який знайшли на місці злочину. Через два роки суд в місті Сідзуока визнав, що ДНК засудженого боксера не збігається з генетичним матеріалом крові з місця злочину.

В результаті Хакамаду звільнили. Весь цей час збутися вироку не давали команди юристів, яких наймав боксер. Хакамада занесений до Книги рекордів Гіннеса як людина, яка пробула у камері смертників більше 44 років.

Зазначимо, що на професійному рингу японець виступав з 1959 по 1961 роки в напівлегкій вазі. За цей час він провів 29 боїв – 16 виграв (1 – нокаутом), 11 програв, а ще два визнані нічийними.