УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Продавати мило в США тепер не легально: воно являється дуже шкідливим

20/09/2016
Продавати мило в США тепер не легально: воно являється дуже шкідливим

Спори про безпеку регулярного використання антибактеріального мила в ведуться вже не одне десятиліття, але останні дослідження переконливо довели, що антисептичний ефект такого мила досягається за допомогою речовин, небезпечних при тривалому застосуванні. – повідомляє Корупція.Спорт

Серед 19 компонентів, які входять до складу цих миючих засобів є і заборонені, такі як:

Триклокарбан – консервант, який отримують з аніліну, похідною бензолу. Можливий вплив на організм при регулярному надмірному використанні: дерматит, місцева алергічна реакція, є дані про те, що речовина може спровокувати рак. Використовують при виробництві твердого мила.
Триклозан – синтетичне органічна сполука, антибактеріальний і протигрибковий агент широкого спектра дії, використовується при виробництві рідкого антибактеріального мила. Вплив на організм людини при регулярному використанні недостатньо вивчено. При цьому використання триклозану і раніше дозволено в антибактеріальних вологі серветки і деяких видах зубної пасти, оскільки, на думку FDA, його бактерицидні якості в ротовій порожнині переважують ризики.

З чого все починалося

Сумніви з приводу ефективності та безпеки антибактеріального мила агентство американського Міністерства охорони здоров'я висловлювало вже кілька років тому, коли дослідники виявили побічні ефекти триклокарбан і триклозану. У 2013 році співробітники FDA (управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) провели масштабне дослідження, в результаті якого з'ясувалося, що ці речовини здатні підвищувати стійкість бактерій до антибіотиків (резістенстность), а що ще гірше – можуть змінювати гормональний фон людини, причому непередбачуваним чином.

Тоді ж, за результатами дослідження FDA звернулася до виробників антибактеріального мила, з вимогою надати докази безпеки та ефективності їх продукції і перевага перед звичайними миючими засобами, що включають дані клінічних досліджень. Однак, за минулі три роки докази так і не були отримані, таким чином, за замовчуванням антибактеріальне мило, що включає потенційно небезпечні речовини, визнано в США поза законом.

Антибактеріальне мило неефективним і МОЖЛИВО НЕБЕЗПЕЧНО

Дженет Вудкок, директор центру FDA з оцінки та досліджень заявила:

Споживачі можуть вважати, що антибактеріальне мило більш ефективно в запобіганні поширенню мікробів, але у нас немає наукових доказів, що вони хоч скільки-то краще звичайного мила і води. За нашими даними, антибактеріальні речовини в довгостроковій перспективі можуть заподіяти більше шкоди, ніж користі.

Триклозан (феноксіфенол) дійсно вважається досить ефективним засобом в боротьбі з поширенням бактерій, він входить до складу багатьох продуктів з антисептичними склад, таких як засоби для миття посуду, іграшки, косметику, гігієнічні прокладки і багато інших. Дослідження дії речовини на людину і бактерії тривають, але в деяких штату США вже зараз планують заборонити використання триклозану в споживчих товарах через побічні ефекти, а FDA поки обмежується тільки антибактеріальним милом.