УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Радикальні зміни у правилах Формули 1, дізнайтеся деталі

04/06/2018
Радикальні зміни у правилах Формули 1, дізнайтеся деталі

Не виключено, що в нових правилах, над якими працює окрема бригада інженерів під керівництвом Росса Брауна, буде прописаний перехід із 13-дюймової на 18-дюймову гуму.

Один з інсайдерів в Ф1 сказав Motorsport.com, що такий перехід «скоріш відбудеться, аніж ні».

Відповідаючи на запитання, чи згоден він із цим твердженням, гоночний директор FIA Чарлі Вайтінг сказав: «Я б сказав, що так. Це частина правил, які ми обговорюємо».

Pirelli сама виступає за зміни вже кілька років. Шинники навіть підготували прототип гуми, який Шарль Пік випробував у Сільверстоуні у 2014-му, а Мартін Брандл випробував на тестовій машині GP2 в Монако у 2015-му.

У компанії впевнені, що низькопрофільна гума, яка вже використовується у WEC і у Формулі Е, більше відповідає технологіям, що використовуються на дорожніх машинах, ніж нинішні 13-дюймові шини, і мають маркетингові переваги.

Аргумент проти переходу на нові колеса полягає в тому, що для цього буде потрібно кардинально переробити конструкцію підвіски, що вимагатиме величезних витрат. Однак зараз, схоже, більшість висловлюється за перехід.

Деякі команди припустили навіть, що такий перехід можна здійснити у 2020-му, тобто з поточними машинами. Хоча більшість все ж виступає за те, щоб дочекатися 2021-го.

Контракт Pirelli з Формулою 1 закінчується після 2019-го. Перехід на 18-дюймову гуму буде позначений у тендері, в якому зможуть взяти участь і інші виробники, якщо побажають.

Складний момент у тому, що новому постачальнику доведеться розробляти 13-дюймову гуму лише на один сезон-2020, перш ніж у 2021-му буде здійснено перехід на 18-дюймові колеса.

Генеральний директор Pirelli Марко Тронкетті Провера підтвердив у Монако, що компанія готова до змін.

Він сказав: «Ми готові. Звичайно, необхідно розібратися із правилами, а команди мають бути готові їх прийняти.

Є різні питання, що стосуються аеродинаміки, підвіски і так далі. Коли команди будуть готові, ми теж будемо готові.

Для нас це питання технології. Ми раді постачати 13-дюймові шини; раді будемо постачати і 18-дюймові. Чим шина більша, тим вона помітніша. І тим краще для нас. Однак технологічні процеси зміняться».

У цьому випадку першим пріоритетом Pirelli стане побудова випробувального плану. Для тестів будуть потрібні машини-«мули», тобто поточні автомобілі, але з модифікованою підвіскою.

Бос програми Pirelli в Ф1 Маріо Ізола сказав у інтерв'ю Motorsport.com: «Поки ми ще не обговорювали деталей. Це не той випадок, коли не вистачає лише регламенту на шини. Регламент взагалі ще не готовий.

Ми сказали, що готові виконати будь-які вимоги, якщо нам забезпечать тестову програму на належному рівні. Така наша позиція.

Необхідний план. У минулому ми робили різні шини, в тому числі і широкі. Ми завжди намагаємося виконувати вимоги Ф1. Але нам потрібна відповідна машина для тестів. Ситуація схожа на ту, що була у 2016-му, коли ми готувалися до переходу на ширшу гуму».

Ізола впевнений, що краще не поспішати і готуватися до переходу на нові колеса у 2021-му, а не у 2020-му: «2020-й – він настане вже занадто скоро для таких масштабних змін. Це не матиме сенсу, враховуючи, що у 2021-му регламент серйозно зміниться. Тому краще зробити все це одночасно».