УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

Рекорди на Чемпіонаті світу з футболу

29/06/2018
Рекорди на Чемпіонаті світу з футболу

Мундіаль 2018 року ще навіть не досяг свого апогею, але вже встиг приготувати для своїх учасників і уболівальників чимало сюрпризів. За деякими цифрам цей чемпіонат вже увійшов в історію, а після свого завершення нові рекорди чемпіонату світу 2018, швидше за все, будуть обчислюватися десятками.

Все це не може не радувати всіх тих, хто любить цікавий і яскравий футбол, що змушує відчувати справжні емоції кожному матчі. Цей турнір запам'ятатися не тільки своїми рекордами, але і сенсаціями, які почалися практично з першого матчу. Можна з упевненістю припустити, що гучні сенсації чемпіонату світу з футболу 2018 нас ще чекають попереду, проте вже можна спробувати підвести певний проміжний підсумок і зробити важливі висновки.

Рекорд кількості пенальті
Одним з головних рекордів чемпіонату світу з футболу 2018 стала велика кількість пенальті, які глядачі можуть бачити майже в кожному матчі. Максимальна кількість одинадцятиметрових ударів, які призначалися суддями в ході одного Мундіалю – 18, в той час як на цьому чемпіонаті їх уже призначено 21, і це тільки на момент написання цієї статті. У деяких випадках арбітри призначали по 2 пенальті в одні ворота за один тайм, що також є надзвичайно рідкісним випадком, практично не зустрічається на окремо взятому чемпіонаті.

У такого рекорду є своє пояснення. Мундіаль 2018 став першим турніром подібного рівня, де стала використовуватися система відеоповторів. Цей т.зв. «Відеоассістент арбітра» дає можливість суддям переглядати на спеціальному моніторі уповільнений повтор спірного моменту або порушення правил. В результаті цього істотно зменшилася кількість випадків, коли арбітр не помічає момент порушення правил, особливо, коли це відбувається в карній зоні. Тепер пенальті можуть призначити навіть в тому випадку, коли спочатку порушення правил не було зафіксовано головним суддею, і нерідкі випадки, коли це відбувається після 3-5 хвилинного розбору окремо взятого епізоду.

Рекорд віку футболістів
Багато сюрпризів підготували уболівальникам склади улюблених команд, в яких раз у раз відбуваються непередбачені заміни і перестановки. Одним з людей, які встановили новий рекорд чемпіонату світу з футболу 2018, став нападник французької збірної Кіліан Мбаппе, який забив гол в ворота Перу. Це дозволило йому стати наймолодшим футболістом, який забивав за Францію на чемпіонатах світу: на той момент йому було всього 19 років. На думку багатьох аналітиків Мбаппе є одним з найперспективніших футболістів планети, і подібні досягнення відкривають перед ним ще більше можливостей.

Також новим рекордом чемпіонату світу 2018 є участь в ньому 45-річного єгипетського воротаря Ессама Ель-Хадарі. Він став найстаршим гравцем, який коли-небудь брав участь у світовій першості з футболу. При цьому варто відзначити, що, незважаючи на вік, голкіпер демонструє відмінну форму, про що свідчить пенальті, який він зміг відобразити в матчі з Саудівською Аравією.

Рекорди Мессі і Роналду
У цьому чемпіонаті беруть участь самі титуловані нападники в історії сучасного футболу – Ліонель Мессі і Кріштіану Роналду. Незважаючи на те, що поки ці зірки не сильно дивують своєю грою, вони вже встигли відзначитися своїми рекордами. Так Роналду став першим бомбардиром в історії європейського футболу, який зміг забити 85 голів за свою збірну. До світового рекорду в 109 голів Кріштіану поки далеко, однак за свою футбольну кар'єру він цілком здатний побити і його.

Головна зірка збірної Аргентини Мессі відзначився в матчі зі збірною Нігерії, після якого він став рекордсменом за кількістю успішних обводок в фінальних частинах мундіалі (107), обійшовши за цим показником свого співвітчизника Дієго Марадону. Крім цього, Мессі і його команда змогли відзначитися і антирекордом – матч зі збірною Хорватії, який аргентинці програли з рахунком 0: 3, визнаний деякими експертами гіршим з історії світових першостей для латиноамериканської збірної.

Ще антирекорди і сенсації
Якщо говорити не тільки про нові рекорди, а й про сенсації чемпіонату світу з футболу 2018, то можна з упевненістю констатувати, що на даний момент головною з них є виліт з турніру фаворита Мундіалю 2018 – збірної Німеччини. Ця команда, що стала чемпіонами світу в 2014 р, посіла останнє місце в групі і сенсаційно поступилася Південній Кореї 0: 2. Інші матчі також давалися німцям важко, в чому багато хто вбачає навіть елементи містики. У ХХІ столітті 4 з 5команд переможців попередніх мундіалі на наступному аналогічному турнірі навіть не виходять з групи, що вже прозвали не інакше як «прокляттям чемпіонів». Втім, інші фаворити цього турніру також демонструють не дуже вражаючі результати, від чого гра стає ще паче не передбачуваною і цікавою.