УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Що потрібно знати про кір кожному українцю?

05/06/2018
Що потрібно знати про кір кожному українцю?

Захворюваність на кір збільшилася. У зв'язку з цим експерти нагадали про найважливіші фактори, пов'язаних з цією хворобою.

Кір є високо заразною хворобою. Вірус проживає в слизових носа і горла інфікованої людини, він поширюється при чханні і кашлі, зберігаючи активність протягом двох годин на багатьох поверхнях в приміщенні. Перші симптоми кору схожі на грип. Протягом 7-14 днів після інфікування з'являються підвищена температура, кашель, нежить, почервоніння і сльозотечі в очах.

Через два-три дні після цих симптомів виникають невеликі білі цятки всередині порожнини рота, а потім і червоний висип, яку вважають найхарактернішою ознакою кору. Хвороба може призводити до тяжких ускладнень. На кожну тисячу заражених на кір ці ускладнення спостерігаються у одного-трьох чоловік, причому серед ускладнень зустрічаються пневмонія та енцефаліт або набряк мозку, здатні привести до смерті.

Кір невиліковна, оскільки вона викликається вірусом. Однак прийом вітаміну А може пом'якшити перебіг хвороби. Зате вакцінипротів кору дуже ефективні, вони захищають від зараження цією хворобою на 99%. На жаль, в останні роки батьки почали масово відмовлятися від вакцинації своїх дітей, що й призвело серйозної спалаху в Росії. Перша доза вакцини зазвичай дається у віці від 12 до 15 місяців, але провести укол ніколи не пізно навіть в дорослому віці. Другу вакцину вколюють через 4 тижні після першої.

Відзначимо, що кір не є єдиною хворобою, яка почала поширюватися через зниження вакцинації або дієвості уколів. Вакцина проти свинки менш ефективна, ніж проти кору і краснухи. Крім спалаху кору в деяких країнах світу спостерігаються і спалаху свинки.

Також відзначаються випадки зараження кашлюк через зниження ефективності вакцини. При цьому кір теоретично можна повністю винищити. Саме таке завдання поставили все 6 країн-учасниць Всесвітньої організації охорони здоров'я до 2020 року, і експерти вважають їй реалістичною.