Олексій Душка, ведучий програми Життя без обману (телеканал 1+1), поділився спеціальною програмою, яка ґрунтовно допоможе підготуватися до першого дня тренування.
Ви твердо вирішили перетворити своє тіло, підрахували, скільки кг має намір втратити і вже пригледіли підходящий спортклуб. Але, якщо ви не вели активний спосіб життя останні півроку і більше, то готуватися до тренувань краще за 3 тижні до старту.
1. Доведеться відвідати лікарів. Як правило, перед оформленням абонемента, спортклуб просить надати довідку про вашу придатність до спортивних навантажень (стандартне медичне підтвердження від діючих лікарів: ЛОР, стоматолог, кардіолог, дерматолог, хірург, терапевт і ін). Але у ваших же інтересах (особливо, якщо ви працюєте в офісі, любите високі підбори і часто за кермом) одержати схвалення та рекомендації щодо навантажень від ортопеда, невролога та гастроентеролога. Всі висновки лікарів зобов'язаний знати ваш тренер, щоб розробити індивідуальну програму тренувань і харчування.
2. Виробляйте звичку прокидатися раніше і обов'язково снідати (наприклад, вівсянкою з фруктами або омлетом). Особливо, якщо у планах ранкові тренування.
3. Для “розігріву“ не варто старатися з хитанням преса, планкою або присіданням з вагою. Все це будете виконувати під чуйним керівництвом тренера, щоб не нашкодити собі. Досить починати ранок з 15-20 хвилинної прогулянки по свіжому повітрю і/або зарядки з повільними рухами, глибоким диханням і акуратною розтяжкою м'язів шиї, спини, рук і ніг. Протягом дня звикайте рухатися більше звичайного.
4. Раціон харчування теж доведеться коригувати: 4-5 разів на день маленькими порціями.
5. Солодощі, випічку, алкоголь (фактично концентрований цукор) і куріння – залиште в минулому. Організм вам за це буде помітно вдячний. А кожні випиті 100 мл кави, за словами експертів, бажано “компенсувати“ 200 мл чистої води.
6. Власне чистої води, що не новина, за добу необхідно випивати 1,5 – 2,5 л (залежно від маси тіла).
7. Вже до початку тренувань звикайте зважувати всю їжу (окремо м'ясні продукти, окремо крупи), а також вести щоденник з'їденої за день їжі. Ви здивуєтеся, скільки смачних вуглеводів поглинаєте по секрету від себе.
8. Можливо найприємніша частина підготовки – шопінг. А саме необхідно підібрати зручний одяг та взуття для конкретних занять спортом. Бажано в 2-3 примірниках. Подбайте і про зручною місткою сумці або рюкзаку. Середньостатистичний набір для відвідування спортзалу складається з: спортивного одягу і спортивного взуття для залу, чистої білизни, 2 рушників (1 для особи, 1 – з гігієнічних міркувань для тренажерів/матів), 1 рушник для душу, тапочки для душу/роздягальні, засоби особистої гігієни для душу, косметичку, іноді необхідний свій фен.
9. І, найважливіше, після 3–х тижнів ретельної і цілеспрямованої підготовки до цього святкового дня першого тренування, – не проспати і перекусити за 2 години до початку.