УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

“Що ж тепер не бігати?”: Ранкова пробіжка може нашкодити здоров’ю

26/07/2018
“Що ж тепер не бігати?”: Ранкова пробіжка може нашкодити здоров’ю

Інтенсивний щоденний біг приносить більше шкоди, ніж користі. До такого несподіваного висновку прийшли дослідники з групи вивчення серця лікарні Фредериксберг в Копенгагені (Данія). У кращому випадку, кажуть вони, віддачі від такого бігу не більше, ніж від сидіння в кріслі перед телевізором, в гіршому – надмірне тренування розправиться з вашим серцем швидше, ніж гіподинамія.

Виділивши з 5 тисяч здорових чоловіків майже 1100 любителів бігу та 413 добровольців, які ведуть малорухливий спосіб життя, вони ретельно обстежили стан їх здоров'я. І з'ясувалося, що любителі щоденного бігу зі швидкістю вище 11 кілометрів на годину мають в дев'ять разів більше шансів померти протягом найближчих 12 років, ніж ті, хто вважає за краще пробіжку підтюпцем через день.

"Існує верхня межа в інтенсивності фізичного навантаження, після якого користь для здоров'я закінчується. Швидкий біг – це вже за межею", – заявив лікар лікарні Фредериксберг Петер Шнор.

Тоді що ж робити? Закинути тренування і берегти серце? "Звичайно ні, – каже Шнор. – Просто, якщо ви не хочете завдати шкоди серцю, обмежте пробіжки".

Найбільш безпечний і корисний режим тренувань, за словами лікарів, такий: загальний час занять бігом – до 2,5 години в тиждень. Оптимальний режим тренувань – три помірні пробіжки в тиждень підтюпцем по 50 хвилин, при цьому швидкість бігу – не вище 7 – 8 кілометрів на годину. Загалом, як правильно помітила співробітниця Британського кардіологічного фонду Морін Толбот, "щоб бути здоровим, зовсім не варто ставати марафонцем". Зверніть увагу: мова йде саме про біг. Розмірена ходьба корисна і обов'язкова – хоч пішки, хоч на тренажерах.

Якщо ж ви тільки недавно зважилися встати з дивана і приєднатися до бігунів в парку, то не варто з незвички навантажувати серце, радять учені. Хорошим початком спортивного життя стане інтенсивна ходьба зі швидкістю два кроки в секунду. Вона додасть вам кілька років і принесе здоров'ю не меншу користь, ніж біг.

Головне почати!