УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Ситуація дуже складна: Беленюк прокоментував бойкот змагань в Росії

05/04/2018
Ситуація дуже складна: Беленюк прокоментував бойкот змагань в Росії


Жан Беленюк вважає, що через пропуск чемпіонату Європи збірна може втратити олімпійську ліцензію

27-річний український борець Жан Беленюк, чемпіон світу, чемпіон Європи та срібний призер Олімпіади-2016 з греко-римської боротьби, прокоментував бойкот чемпіонату Європи з греко-римської боротьби, який пройде в Росії.

Беленюк розповів, що після того, як Україна не поїде на чемпіонат Європи до Росії, вона може не потрапити на чемпіонат світу і разом з тим втратити олімпійську ліцензію.

"Готувалися рік до чемпіонату Європи, але нам заборонили їхати на нього. Ми готуємося, намагаємося. Але політична ситуація… Іноді ми не в силах змінити її, і доводиться залишатися без того старту, до якого готувався тривалий час.

У нас трохи інша система – рейтингова, як у фехтуванні або біатлоні. Справа в тому, що ми можемо втратити і чемпіонат світу. Міжнародна федерація може нас просто не допустити. Це дуже погано – втрачається цілий рік. Через це ми можемо не потрапити на Олімпійські ігри. Ситуація дуже складна, насправді. Поки стежимо за її розвитком", – передає слова Беленюка видання XSPORT.

Чемпіонат Європи з греко-римської боротьби відбудеться з 30 квітня по 6 травня в російському Каспійську. Українська збірна пропустить чемпіонат Європи, так як міністерство молоді та спорту підписало наказ про бойкот змагань, які проходять на території Росії.

Нагадаємо, українські борці Жан Беленюк (греко-римський стиль) та Юлія Ткач (вільний стиль) в складі команди AKS Madej стали чемпіонами польської борцівської ліги PWPW KLZ.

У фіналі команді AKS Madej протистояла Boruta-Olimpijczyk: було проведено 9 поєдинків у різних вагових категоріях.

Українські спортсмени виграли фінальні сутички – Юлія Ткач у ваговій категорії 63 кг здолала Софію Георгієву 3:0, а Жан Беленюк виграв поєдинок у вазі 98 кг, перемігши Аркадіуша Кулініча 2:0. Сутичка Беленюка була останньою і вирішальною.

"Виступав останнім і, як завжди це буває, результат сутички визначав чемпіона усього сезону! Плюс керівництво пообіцяло грошовий бонус для команди в разі перемоги (після першого матчу програвали 4 пункти), тобто завдання було не з легких! Слава Богу все закінчилося благополучно для нас.

Вітаю всіх, хто брав участь в досягненні цього чемпіонства. Команду, тренерів, керівництво клубу, уболівальників. Окремо дякую організаторам цього свята боротьби.

Вірю всім серцем, що і в Україні колись з'явиться свідоме ставлення до спорту і будуть створюватися клубні ліги, та інші змагання, для розвитку і популяризації спорту в нашій країні", – написав Беленюк в Фейсбуці після перемоги.