УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Скандал з гімнасткою Корбут: колишній чоловік зробив гучну заяву

06/04/2018
Скандал з гімнасткою Корбут: колишній чоловік зробив гучну заяву

Леонід Борткевич поділився деякими подробицями

Соліст групи "Пісняри" Леонід Борткевич, колишній чоловік чотирикратної олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики, легендарної радянської спортсменки Ольги Корбут, прокоментував її зізнання у згвалтуванні.

Корбут через більше ніж 40 років після події, в програмі "Пусть говорят" розповіла про те, що її згвалтував тренер Ренальд Книш.

"Я не хотів цю тему піднімати, але так вийшло. Все-таки згвалтування було, він потім і другу дівчинку схиляв до цього. Книша трохи шкода. Ми ходили до генерального прокурора, але ж тоді зам'яли цю справу.

Книш талановитий тренер, геніальний. Він говорив, як потрібно робити елементи, Ольга упиралася і робила по-своєму. Але все-таки вдалося переламати, і ті елементи, які вона виконувала вперше, зараз вже входять в обов'язкову програму. Ольга не могла все в життя в собі це зберігати", – розповів Борткевич в інтерв'ю "Спорт-Експрес".

Колишній чоловік гімнастки зазначив, що Книш хотів одружитися з Корбут, але вона йому відмовила.

"У них була велика різниця в роках, але він готував Ольгу за дружину. Буває таке між спортсменкою і тренером – спочатку тренуються, потім одружуються. Але в цьому випадку він її згвалтував. З одного боку, мені його шкода, адже він вже настільки старий. А з іншого – Ольга мала право звинувачувати тренера в згвалтуванні. Тому що це було!" – підсумував Леонід.

Нагадаємо, за словами Корбут, тренер поглумився над нею перед Олімпіадою-1972, коли Ользі було 17 років.

"Це було – як це по-російськи сказати? По-англійськи це molest. Зазіхання? Домагання? І, нарешті, перед олімпійським турніром він мене просто згвалтував. Це правда. Я живу з цим, це дуже важко. Звичайно, я приховувала це, тому що це було соромно", – розповіла Ольга.

Також Корбут зізналася, що після неї він працював з іншого спортсменкою. Історія зі зґвалтуванням, за її версією, повторилася. Однак інша спортсменка не стала робити з цього таємницю, а розповіла все батькам. Проте, Ольга не заперечує, яку важливу роль зіграв в її житті Ренальдо Книш як тренер, однак біль від посягання на її честь не вщухає в душі.

Через багато років Ольга вперше змогла побачити свого кривдника. Вони подивилися один одному в очі завдяки відеозв'язку – сам Рейнальд не приїхав до студії на програму.

Рейнальд спростовує всі звинувачення своєї колишньої підопічної. Він був обурений словами своєї колишньої підопічної і засмучувався, що замість подяки чує звинувачення. Однак Корбут розповіла, що це сталося не один раз, просто Ольга була маленькою і не могла чинити опір.

"Брехня з першого до останнього слова, наклеп", – відповів тренер.