УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Сонячні опіки: народні способи лікування

30/06/2016
Сонячні опіки: народні способи лікування

Зовсім не обов'язково перестаратися з загорянням на пляжі, щоб «стати жертвою», отримавши сонячні опіки. Їх можна «підхопити» і на дачі і навіть на прогулянці в місті.

Літо – період не тільки загорянь, а й буквально жахливого «обгорання». На жаль, культуру засмаги мало хто впроваджує в життя, та й знають про неї мало хто. Як підсумок – сонячні опіки, страждання і навіть наступні хвороби.

Тому, як тільки встановилися стабільні спекотні дні потрібно взяти собі за правило-не виходити з дому без сонцезахисного крему. І, само собою, поява без нього на пляжах – злочин проти себе ж.

Якщо ж ви все-таки встигли обгоріти, то сьогодні і медицина, і народна практика, пропонують багато методів впоратися з опіками.

Для початку слід якомога швидше перебратися в тінь. А ще краще бігом бігти додому або в готель.

Прийміть прохолодний душ. Але не крижаною водою – різкі перепади температури ні до чого доброго не приводять! При купанні не слід використовувати звичайні засоби у вигляді гелів і скрабів. Навіть шампуню краще уникнути, оскільки все це – хімія і на обпалену шкіру припаде ще один удар.

Не використовуйте гелі для душу і скраби – це тільки ще більше зашкодить верхньому шару шкіри і відкриє шлях для інфекції.

Найпоширеніший народний спосіб лікування сонячних опіків – кефір, сметана і кисле молоко. Ось тільки медики не в захваті від таких способів – на відміну від мікробів, що обожнюють кисломолочну середу. Так що таким чином ви можете тільки погіршити становище.

А ось огірки або картопля відмінно допоможуть зняти роздратування і зволожити постраждалі місця. Їх потрібно розтерти в кашку і робити компреси. Але не допускайте їх висихання на шкірі, міняйте частіше.

Якщо овочів немає під рукою, візьміть пакетики з чаєм. 3-4 пакета на склянку окропу, чиста ганчірочка і прикладати до опіків по кілька разів на день на 20-25 хвилин.

Добре допомагає спосіб у вигляді масок зі звичайної вівсянки. Жменю пластівців залийте окропом, і нанесіть остигнулу кашку на опіки. Через 15 хвилин змийте.

Алое – незамінна в багатьох випадках і при опіках теж. Розведіть сік алое кип'яченою водою в пропорції 1: 1, просочіть розчином серветки. Прикладайте їх до обпалених ділянок пару раз в день, кожен 5-10 хвилин, протягом години. Можна заморозити розчин і протирати шкіру шматочками льоду.

Не використовуйте рослинне масло! Це тільки затримає загоєння.

Можна приймати ванни з відваром ромашки, слабким розчином білого винного оцту або питної соди. В останньому випадку – витиратися не потрібно, а краще дати содовому розчину висохнути на шкірі.

ЧИМ ДОПОМОЖЕ АПТЕКА?

Слід вдаватися не тільки до народної медицини, але і традиційної. На допомогу прийде аспірин і ібупрофен. У домашній аптечці завжди повинен бути під рукою пантенол або 1% мазь гідрокортизону. Пантенол найкраще застосовувати у вигляді спрею, так легше лікувати запалення. Також рекомендується приймати антигістамінні препарати – діазолін, супрастин або інші.