Незвичайних видів спорту багато – кіберспорт, покер, йо-йо. Але є і такі, що розвивають інтелект
Вчора в Києві відбувся другий відбірковий тур чемпіонату світу з знаменитої настільної гри "Магія: Збирання" (Magic: the Gathering). Подібні турніри проводяться щороку, а за їх результатами визначається трійка найсильніших гравців для формування складу національної команди на чемпіонат світу. Взяти участь в цей день прийшли більше 80 гравців зі столиці та інших міст України.
"Магія? Спорт?" Можна зрозуміти здивування обивателя при вигляді заголовка на дану новину. Зовсім недавно ніхто й подумати не міг, що комп'ютерні ігри стануть офіційним видом спорту. І тим не менше, кіберспорт вже отримав широку популярність і визнання. І змагаються гравці в ньому далеко не за віртуальні призи. Але мало хто знає, що "Магія" стала офіційним видом спорту набагато раніше.
Перша в світі колекційна карткова гра, винайдена американським математиком Річардом Гарфілдом в 1991 році, як навчальний посібник для своїх студентів, дуже швидко завоювала серця і уми аматорів не нудного і не безцільного проведення часу. Це і зарядка для розуму, і тренування математичних навичок, і психологія, і стратегія в "одній коробці".
У столиці працює три офіційних клуби, де проводяться турніри по цій захоплюючій грі. Один з клубмейкеров, Володимир Білодід, є організатором відбіркового турніру.
"Я є організатором турнірів в двох з трьох київських клубів, а проведення відбіркових турнірів на кубок світу довіряють тільки найбільшим клубам країни з високим рівнем організації заходів. Сьогоднішній турнір такого рівня вже шостий за рахунком для мене, як організатора, і він став найвідвідуванішим з усіх попередніх", – розповідає Володимир.
За його словами, клубмейкером бути не зовсім просто, але і не в тягар. "Magic: the Gathering" – це моє хобі ще зі школи. І так вийшло, що для мене це хобі стало так само і роботою. Безумовно, організація подібних заходів вимагає певних навичок і підготовки, але це скоріше приємні клопоти в передчутті свята Магії", – каже він.
Володимир Білодід зазначає, що "Magic: the Gathering" – це настільна гра яку часто описують як суміш покеру з шахами. "Тут є все: розрахунок, удача, блеф, емоції. Але в першу чергу – це справжня спільнота однодумців. У "Магії" є місце стратегії, логіки, творчості. Це варто спробувати. В наших клубах щочетверга проходить знайомство і навчання грі для новачків. Приходьте – і ви проведете захоплюючий вечір з цікавими людьми, і, може бути, навіть знайдете нових друзів", – розповідає він.
А ось учасник Олександр Розенберг, який потрапив в ТОП-8 і отримав право в додаткових матчах поборотися за місце в національній команді, говорить, що прийшов просто пограти в задоволення. "Ну, і вигравати, звичайно, теж хотілося. Поїхати на чемпіонат світу було б взагалі шикарно. Дуже хотів килим, який видають як приз за топ 8 і який, власне, отримав", – розповідає хлопець і кличе людей, які поки що не знайомі з грою, прийти спробувати.
"Є заходи, де новачок може навчитися грати. І це цілком реально і дуже цікаво", – відзначає він.