В принципі, ви любите свою роботу. Але варто вам поспілкуватися з цими типчиками, як ви починаєте думати про звільнення, передає Корупція Спорт
Ідеальна робота існує лише у хворобливій уяві рекрутера, який колись агітував вас погодитися саме на цю позицію саме в цій компанії. На кожному робочому місці є плюси і мінуси, і ви, як людина мудра, напевно, з цим вже змирилися. Однак як тільки в коридорі або курилці вас примудриться перекинутися парою слів з певним колегою, як ви тут же згадуєте про всі кривди керівництва і недоліки свого місця роботи.
На жаль, це факт: токсичні люди зустрічаються і успішній компанії. Нехай навіть особисто вони ефективні (чому, власне, керівництво їх і тримає), але на оточуючих вони можуть надавати розкладницьке дію. Потік їх скарг і претензій, хочете ви того чи ні, впливає на вас, і в один не дуже хороший день ви можете зробити дурість: звільнитися. А потім дуже шкодувати про прийняте рішення. Розповімо про людей-демотиваторах і про те, як їх знешкодити.
Тип 1
«Дідок»
Він пропрацював в компанії більше всіх і любить розповідати, як тут було, коли ви ще під стіл пішки ходили. Називає всіх топ-менеджерів на ім'я і на «ти», знає сімейний стан кожного і історію кар'єрного злету. Дідок любить поміркувати про те, що «нині вже не так, як раніше» і поскаржитися на те, що нинішній склад працівників набагато поступається раніше – і в професіоналізмі, і в командному дусі. Власне, він може бути дуже цінним співрозмовником, якщо б не одне «але»: оскільки сам він ніякої кар'єри не зробив і особливо не досяг успіху, він із задоволенням критикує всіх і вся, намагаючись пояснити власні невдачі підступами заздрісників. Крім того, він давно втратив мотивацію до роботи і своїм негативним прикладом може остудити ваш робочий запал.
Що робити? Сприймайте його як антигероя: він – приклад того, як не варто будувати кар'єру.
Тип 2
Низькооплачуваний працівник
Він отримує три медяка, іноді ви навіть схильні погодитися, що рівно стільки його робота і стоїть. Він не хапає зірок з неба, його позиція не передбачає ні підвищення, ні бонусів. По суті, він абсолютно спокійно може звільнитися і знайти собі іншу роботу – на такі ж копійки. Але чомусь так не надходить, замість цього він ниє і скаржиться, працює абияк і годинами ганяє чаї.
Що робити? Подумайте: у разі звільнення ви знайдете собі відповідну позицію і зарплату? На відміну від цього типу, ви маєте значно більш високий рівень запитів!
Тип 3
Пліткар
Іноді здається, що в компанії видно і чути тільки його. Цей тип примудряється зробити з мухи слона, розсварити цілком лояльних один у одного колег і нашептати шефові гидоти про смирном працівника. Навіть топ-менеджери намагаються з ним не сваритися, бо кому ж хочеться стати жертвою його інтриг! Його бурхлива, але, безсумнівно, негативна діяльність, ці чужі війни так вас дістають час від часу, що ви серйозно замислюєтеся про те, щоб змінити місце роботи – лише б не бачити цього типчика кожен день.
Що робити? Намагайтеся помічати в компанії та інших персонажів – тих, хто налаштований оптимістично, уміє ладити з усіма і будувати довгострокові відносини. Ви переконаєтеся, що таких – більшість!
Тип 4
Маргінал
Це може бути алкоголік, асоціальний тип, може бути навіть завзятий курець. Основна ознака такого індивіда – те, що більшу частину робочого часу він відходить від запою, то стирчить в курилці, то травить «зеківські» анекдоти. Ніякої користі для компанії він не несе, тримають його хіба що з жалю. Але така жалість має свою, часом несумірно велику ціну: з ним неможливо ефективно працювати!
Коли такий маргінал в четвертий раз підводить вас, зриває строки або упускає важливого клієнта, ви мимоволі замислюєтеся про те, щоб втекти в інший офіс – туди, де керівництво не настільки мягкосердечно.
Що робити? Фіксуйте всі випадки, коли дії маргінала принесли серйозної шкоди компанії і доводьте їх до відома керівництва. Буде здорово, якщо так само будуть надходити і ваші колеги. Рано чи пізно у шефа увірветься терпець і він звільнить цього типу.