Професор Корнельського університету Брайан Вонсінк, який понад 30 років займався вивченням поведінки людей, страждаючих ожирінням, склав список з п'яти хитрощів, що допомагають тримати свою вагу в нормі.
Знаючи про звички, які змушують людину передати, можна легко впоратися з тягою до їжі
1. Ми їмо те, що бачимо
Їсти просить не шлунок, а мозок. Коли ми бачимо солодку їжу, смакові рецептори тут же починають випрошувати її, навіть якщо ви ситі. Мораль: ставте на чільне місце пакет соку, мінералку або яблука, а солодощі і апетитну ковбаску прибирайте подалі з очей геть – до основного прийому їжі.
2. Не влаштовуйте в робочому кабінеті "шведський стіл"
Співробітники по доброті душевній нерідко натаскують в офіс повно смакоти – "чайку попити". Вчені встановили, що в стані гострого стресу мишу, наприклад, може за 2-3 години з'їсти корму в 1,5 рази більше власної ваги. Мораль: не перекушуйте під час робочого процесу. "Під стресом" можна натрескаться як та мишка і навіть не помітити цього.
3. Тримайте вдома якомога менше готової їжі
Чим простіше для вживання їжа, тим швидше і більше ми її знищимо. Приміром, на сон грядущий ніщо не зупинить вас перед батоном сирокопченої ковбаси, а ось відварювати шматок замороженої яловичини ви навряд чи зважитеся. Зате нехай завжди під рукою будуть овочі і фрукти. У цьому випадку мозок трохи помечтает про соковитому бифштексе, але в підсумку погодиться на капустяний салатик.
4. Не замітає сліди
В ході одного з експериментів доктора Брайана Вонсінка перед випробовуваними ставили величезне блюдо з курячими крильцями. Ті люди, у яких офіціант відразу ж відносив обгризені кісточки, в результаті з'їли набагато більше, ніж ті, у кого кістки залишалися в тарілці. Організм наш, як з'ясувалося, все ж має совість, і наочне нагадування про те, що ви вже достатньо з'їли, змушує вчасно зупинитися.
5. Покладайтеся на очі і їжте повільніше
Шлунок середньостатистичного людини (це медичний факт) реагує на кількість з'їденого приблизно через 20 хвилин після початку прийому їжі. Тому швидкі перекуси найшкідливіші: ми на нервах не помічаємо, скільки з'їли, а шлунок не встигає вчасно зреагувати і послати сигнал ситості. Ще одне корисне спостереження, щоб не об'їдатися: чим більш об'ємно виглядає їжа, тим менше ми його з'їмо (як ми вже з'ясували, у чому ми "їмо очима"). У цьому сенсі добре подавати суп в тарілці великого діаметру, але неглибокою, а також другі страви з великою кількістю зелені і листових салатів, які займають в тарілці значне місце.