Ігор Рахаєв, колишній тренер харківського «Металіста», виграв в суді у футбольного клубу близько 12 млн. гривень в якості боргу по заробітній платі, передає Корупція Спорт
Про це стало відомо з визначення Комінтернівського суду Харкова від 18 жовтня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.
Згідно з позовом, колишній головний тренер ФК «Металіст» (червень 2014 — червень 2015 року) вимагав від футбольного клубу визнати незаконним наказ про його звільнення з посади (від 3 червня 2015 року). Одночасно, він виставив клубу матеріальні претензії на загальну суму понад 1,5 млн доларів. В цій сумі враховано борг за неоплачену зарплату під час тренерської роботи (325 тис. доларів), середній заробіток за період затримки остаточного розрахунку (з червня по серпень 2015 2016 року) і штраф в сумі 1 млн. доларів за необгрунтоване звільнення.
У судових документах уточнюється, що Рахаєв працював тренером «Металіста» на підставі контракту від 1 червня 2014 року. Як відомо, на початку червня 2015 його звільнили з посади. На думку позивача, рішення було незаконним, оскільки він не допускав порушень, передбачених контрактом.
Футбольний клуб надав суду свої заперечення, в яких визнав лише борг перед Рахаевым на значно меншу суму – близько 450 тис. гривень.
У клубі пояснювали свою позицію тим, що за час роботи Рахаева «Металіст» втратив високе місце в турнірній таблиці.
Так, згідно з підсумками «Прем'єр — ліги» сезону 2013 / 2014 р. команда ФК «Металіст» під керівництвом Мирона Маркевича посіла третє місце в Чемпіонаті України. А в сезоні-2014 / 2015рр., коли на зміну Маркевичу прийшов Рахаєв, «Металіст» зайняв шосте місце.
У суді клуб трактував таке падіння неефективною роботою головного тренера. Це і стало підставою для дострокового розірвання трудового договору.
Матеріальні претензії Рахаева в клубі назвали необґрунтованими і уточнили: тренер працював на посаді з 1 червня 2014 р. по 3 червня 2015 р. Сукупна зарплата за цей період (з розрахунку 20 тис. доларів в місяць за курсом — 12 гривень за долар) становить 242 тис. доларів. При цьому, з-за істотного обмеження фінансування (після втечі з країни власника «Металіста» — бізнесмена Сергія Курченка — ред.) в команді скоротили робочий час і, відповідно, зарплати. Враховуючи це, клуб заплатив тренеру за червень – грудень 2014 1,056 млн. гривень, а за січень — червень 2015 р. – нарахував ще 446,4 тис. гривень.
Оскільки ФК «Металіст» не провів остаточного розрахунку при звільненні, суд побачив підстави для стягнення не виплаченої заробітної плати.
Правда, його підрахунки дещо відрізняються від сум, заявлених у позові тренера.
Як підрахував суд, заборгованість по нарахованій, але не виплаченій зарплаті становить 170 тис. доларів, що згідно актуальним курсом НБУ еквівалентно 4,384 млн. гривень.
Суд не прийняв доводи відповідача про скорочення робочого часу, оскільки про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше, ніж за два місяці. А цього не було.
Суд також визнав законною вимога позивача стягнути з клубу середній заробіток тренера за час затримки остаточного розрахунку – у розмірі 288,5 тис. доларів (за курсом – 7,439 млн. гривень).
Оскільки стягувати штраф з «Металіста» в розмірі 1 млн доларів суд відмовився, загальна сума, яку клуб повинен заплатити Рахаеву, становить 11,823 млн. гривень.
Одночасно суддя відмовився відновлювати позивача на посаді тренера.
Довідка. У 2002 — 2005 рр. Ігор Рахаєв тренував харківський «Арсенал». Тоді команда вийшла в першу, а потім і у вищу лігу чемпіонату України.
У сезоні 2010/2011 разом з молодіжною командою «Металіста» Рахаєв виграв срібні медалі чемпіонату України. З початку сезону 2011-2012 він працював асистентом головного тренера ФК «Металіст» Мирона Маркевича. Після відставки останнього в лютому 2014 року Рахаєв був призначений в. о. головного тренера ФК «Металіст». Закінчив з командою сезон на третьому місці в національно першості. У тому ж році був призначений головним тренером. А в червні 2015 року футбольний клуб заявив, що «за згодою сторін», було вирішено розірвати контракт з Ігорем Рахаевим.