УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

“Цариця овочів”, яка знижує тиск, попереджає цукровий діабет і не тільки…

26/06/2016
“Цариця овочів”, яка знижує тиск, попереджає цукровий діабет і не тільки…

Споконвіку спаржа вважалася «царицею овочів» і делікатесом, який прикрашав столи VIP-персон – римських імператорів, єгипетських фараонів, французьких королів. У наші дні спаржа широко поширена в європейських країнах, особливо у Франції, повідомляє Корупція.Спорт

Ніжні, соковиті пагони спаржі – вельми корисний (і при цьому низькокалорійний) продукт, багатий вітамінами: С, В1, В2, РР, провітамін А, кальцієм, залізом і калієм. У пагонах спаржі багато корисних мінеральних і азотистих речовин, наприклад, аспарагін, наявністю якого і пояснюють різнобічне лікувальну дію спаржі. Аспарагин Корисна спаржа при набряках серцевого і ниркового походження, ревматизмі, подагрі. Фенольні сполуки спаржі підвищують міцність і еластичність стінок кровоносних судин. При її вживанні нормалізується серцевий ритм, посилюється скорочувальна здатність серця, покращується робота печінки. Спаржа містить Більш того, спаржа є ресурсом фолієвої кислоти, що знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Спаржа здатна попереджати розвиток цукрового діабета.Учение з Університету Карачі показали, що її екстракт позитивно впливає на вироблення інсуліну підшлунковою залозою. Раніше, в 2006 році, дослідження, опубліковане в Британському медичному журналі, показало, що прийом цього овоча веде до збільшення споживання глюкози тканинами на 81%.

w460-4-29
Протиракові властивості спаржі були недавно описані в Indian Journal of Pharmacology. Вчені повідомили, що спаржа містить компоненти, які шатаварінамі, які вбивають клітини раку молочної залози, нирок і кишечника в лабораторних експериментах. Результати показали, що шатаваріни володіють потужною активністю проти ракових клітин. Екстракт спаржі в дозі 250-500 мг на кілограм маси тіла викликає значне зменшення об'єму пухлини.

Унікальний хімічний склад спаржі сприяє підтримці балансу електролітів в організмі, обладаяпротівовоспалітельнимі і протигрибковими, заспокійливими і знеболюючими властивостями. Спаржа також допомагає боротися з похміллям. Вчені корейського Університету Чеджу показали, що екстракт спаржі значно знижує токсичність алкоголю клітинам, що веде до зменшення симптомів похмілля і захисту тканин печінки.