УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Це захворювання приносить клімакс на 10 років раніше

22/03/2017
Це захворювання приносить клімакс на 10 років раніше

Жінки з діабетом типу 2 мають в 3 рази більше шансів на ранню менопаузу, кажуть дослідники.

Дослідження, проведене групою вчених з Університету Картахени в Колумбії, показало, що середній вік менопаузи у жінок з діабетом був 48,5 років, на відміну від 50,1 років не страждають на діабет жінок.

Це означає, що у цих жінок раніше почнеться загасання вироблення естрогену, ніж це зазвичай відбувається. А значить, у них вищий ризик серцевого нападу, інсульту і захворювань кісток у літньому віці.

Це особливо важливо на тлі зростання захворюваності на діабет 2 типу в світі — за прогнозами медиків, до 2050 року від цього виду діабету буде страждати кожен десятий житель Землі.

Це захворювання тісно пов'язане з факторами способу життя, такими як надмірна вага або ожиріння, малорухливий спосіб життя і неправильне харчування.

Команда на чолі з доктором Альваро Монтерроса-Кастро вивчили дані 6079 жінок у віці від 40 до 59 років з 11 країн Латинської Америки, що стосуються менопаузи, депресії і діабету.

Вони проаналізували їх відповіді, беручи до уваги такі фактори, як вагу, артеріальний тиск і використання гормональної терапії (ЗГТ).

Дослідження показало, що сама менопауза не збільшує ризик розвитку діабету.

Але на відміну від жінок до 45 років, які не мають діабету 2 типу, у жінок з цим захворюванням ризик ранньої менопаузи вище майже в 3 рази.

Дослідження також показало, що молоді жінки з ожирінням на 57 відсотків більше ймовірно в майбутньому захворіють діабетом 2 типу.