УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Українська спортсменка втретє стала чемпіонкою світу

02/08/2018
Українська спортсменка втретє стала чемпіонкою світу

Найтитулованіша українська фехтувальниця Ольга Харлан, чемпіонка Європи та світу, виграла Кубок світу-2018. У загальному заліку вона випередила росіянку Софію Велику і Анну Мартон з Угорщини.

Для 27-річної фехтувальниці Ольги Харлан це вже третя перемога на Кубку світу. У 2013 і 2014 роках вона також ставала найкращою в загальному заліку.

До словаОльга Харлан розповіла, як на неї вплине пропуск гран-прі в Москві.

Харлан вважає, що її відсутність на гран-прі в Москві особливо не відобразиться на загальному заліку Кубка світу. Харлан здобула перемоги на гран-прі в Канкуні і Сеулі, однак на наступний не відправиться. Українським спортсменам заборонено брати участь на турнірах, які проходять в Росії.

"Моя відсутність в Москві не сильно вплине на загальний залік Кубка світу. В минулому році я посіла там дев'яте місце, трохи очок отримала. Так що якщо туди не поїду, то трохи втрачу. Але в наступному році вже починається олімпійський відбір, і Гран прі в Москві – це один з етапів, який буде враховуватися, тому це проблематично", – сказала Харлан в інтерв'ю Xsport.ua.

"В цілому проблематичним буде побудова плану тренувань. У нас на цей рік було все розписано, як я говорила, аж до годин і хвилин, як ми повинні тренуватися, і зараз треба буде все міняти. Не виключаю того, що це якось вплине на наш результат. Сподіваюся, вплине в кращу сторону, але чесно кажучи, не знаю, як все складеться, вже тренери будуть це вирішувати, прораховувати всі можливі варіанти".

Ольга Харлан є олімпійською чемпіонкою Пекіна, а також п'ятикратною чемпіонкою світу.

"Сьогодення вимагає від нас рішучих дій. Тому я підписав новий наказ – про те, що у відповідності з нещодавно прийнятим законом України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", – українські спортсмени не будуть брати участь в жодних змаганнях, що проходять на території РФ", – підкреслив Ігор Жданов.

Також міністр знову закликав міжнародні федерації не призначати змагань на території країни, де систематично нехтують міжнародним законодавством у сфері спорту, і яка є порушником кодексу ВАДА.