УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Українські парашутисти встановили в Харкові національний рекорд

15/07/2018
Українські парашутисти встановили в Харкові національний рекорд

21 спортсмен-парашутист і повітряний відеооператор виконали стрибок з літака Ан-28 на аеродромі «Коротич» і зібрали в небі 6 великих формацій.

Офіційний рекорд України в категорії «Великі формації з перестроюванням» 21-way зафіксовано 4 суддями 15 липня 2018 року. Українські парашутисти відокремилися в рампу літака Ан-28 на висоті 5400 метрів і приблизно за хвилину у вільному падінні перебудували задану фігуру 5 разів, тим самим продемонструвавши 6 формацій в небі.

За даними офіційного сайту Харківського аероклубу, рекорд був встановлений з 2-ї спроби.

Керівником і головним організатором проекту виступив президент Федерації парашутного спорту України Олег Шаповалов. Фіксував рекорд в повітрі відеооператор Андрій Кутєпов.

Рекордсменами України стали 22 парашутиста: Шаповалов О.В., Яковлева А., Арсан В., Безкоровайний В., Качагін В., Левченко Д., Міцинський А., Князєва М., Пучков А., Рештун В., Єрмолаєв Е ., Ричка С., Самойлов А., Табачник Я., Тібекін А., Фаль Д., Штикер Я., Шулик С., Максименко Ю., Кутєпов А., Ільченко Я., Добров А.

Довідка: Перший рекорд України в категорії «Великі формації» був встановлений в 1995 році в Одесі. 20 спортсменів-парашутистів десантувалися з вертольота Мі-8.

У 2014 році на аеродромі «Коротич» скайдайвери перевершили досягнення – у вільному падінні парашутисти не тільки побудували точну копію формації першого рекорду, але і перебудували її двічі. Відділення відбувалося в рампу вертольота Мі-8МСБ на висоті 4200 метрів.

16 липня 2017 року суддівська колегія зафіксувала новий рекорд України в категорії «Великі формації» «Назад в майбутнє. 20-way. У вільному падінні скайдайвери виконали 5 перебудувань і показали 6 великих формацій. Відділення відбувалося в рампу літака Ан-28 на аеродромі «Коротич». Рекордний стрибок виконаний з висоти 5500 метрів. На борту спортсмени перебували із застосуванням індивідуальних масок з киснем.