Інші види спорту

Український спортсмен феєрично виборов першість у світі з фрідайвінгу

18/07/2018

Українець Олександр Бубенчиков став кращим на чемпіонаті світу з фрідайвінгу

Вперше в історії українець став чемпіоном світу з фрідайвінгу. Для цього йому було потрібно проплисти 3 футбольних поля під водою без дихання.

Точний результат, який приніс Олександру Бубенчикову з Києва золоту медаль чемпіонату світу Individual AIDA Pool Freediving World Championship 2018, склав 289 метрів. Спортсмен переміг у дисципліні динаміка в ластах, де метою є проплисти максимальну відстань у довжину в ластах без дихання. А в дисципліні динаміка без ласт Олександр посів друге місце, встановив новий рекорд України і взяв срібло з результатом 217 метрів, поступившись всього 9 метрів чинному чемпіону і рекордсмену світу поляку Матеушу Малині (Mateusz Malina).

Олександр Бубенчиков є абсолютним чемпіоном та рекордсменом України з фрідайвінгу, рекордсменом світу, встановив більше 30-ти національних рекордів, неодноразово завойовував срібні і бронзові медалі чемпіонатів світу в попередні роки, але на вищий щабель п'єдесталу піднявся вперше.

Максимальні досягнення Олександра: 9 хвилин і 3 секунди в затримці дихання на час, 289 метрів в довжину в ластах, 95 метрів в глибину в ластах.