Український спортсмен став віце-чемпіоном світу з важкої атлетики

09/11/2018

У 2015-му Дмитро Чумак був третім на світі, в 2018-м поліпшив результат

Один з кращих українських важкоатлетів останнього часу – 28-річний Дмитро Чумак зі Скадовська – поліпшив свій результат на чемпіонаті світу з важкої атлетики в Ашхабаді, що підходить до завершення. У 2015 році в Х'юстоні він завоював бронзову нагороду у ваговій категорії до 94 кг, а на цей раз став віце-чемпіоном планети у ваговій категорії до 102 кг, пропустивши вперед лише іранця Алі Хашемі – тепер уже дворазового чемпіона світу.

При цьому Чумак випередив Хашемі в поштовху, хоча і підняв таку ж вагу – 217 кг. Кращим у цій дисципліні був інший іранець – Реза Бейралванд (218). А ось в ривку Чумак показав третій результат – 176 кг. Хашемі був другим – 179, а першим виявився Акбар Джураєв з Узбекистану – 180.

В сумі у Хашемі вийшло 396 кг, у Чумака – 393, стільки ж – у Бейралванда, але українець виявився вищим за додатковими показниками. Причому в останній спробі на поштовху Чумак намагався підняти 221 кг, чого могло б вистачити для золотої медалі, але не зумів.

Це єдина наша медаль на ЧС (лідер медального заліку – Китай, у нього 16 медалей, в тому числі 6 – золотих). Україна взагалі була бідно представлена серед найсильніших важкоатлетів світу. У категорії до 102 кг також виступав Костянтин Рева (373 кг, 6-е місце), а у жінок в категорії до 81 кг виступала Ірина Деха (223 кг, 6-е місце).

Нагадаємо, що на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро Чумак показав 6-й результат.