В рамках освітнього Проекту «Школа ендокринології» сьогодні у Львові розпочала свою роботу дводенна науково-практична конференція, присвячена новітнім технологіям, діагностиці, профілактиці і лікуванню найбільш поширених ендокринних захворювань, за участю провідних фахівців в галузі ендокринології України. – повідомляє Корупція.Спорт
Про це повідомили в прес-службі Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА.
Захід проходить за сприяння Асоціації ендокринологів України та департаменту охорони здоров'я ЛОДА спільно з Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького, за підтримки Національної академії медичних наук України, ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України », Київської медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та Львівського обласного державного клінічного лікувально-діагностичного ендокринологічного центру.
Гостей та учасників конференції з початком роботи «Школи» привітав головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з ендокринології Юрій Вендзилович.
У роботі конференції взяли участь понад 100 фахівців – ендокринологів, діабетології і дитячих ендокринологів, лікарів суміжних спеціальностей.
Програма конференції включає мультидисциплінарний підхід до обговорення найбільш пріоритетних напрямків і вагомих досягнень та інновацій в різних областях сучасної ендокринології: інноваційні технології в діабетології; ожиріння, метаболічний синдром і інсулінорезистентність у дорослих і дітей; сучасні методики і нові досягнення в діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань щитовидної і паращитовидних залоз; проблеми репродуктивного здоров'я чоловіків і жінок, питання організації та перспективи розвитку ендокринологічної служби.
«Школа ендокринології – це допомога лікарям вдосконалюватися і практикувати свої навички у професійній діяльності, тому це є завжди важливим заходом для лікарів», – зазначив заступник начальника відділу організації медичної допомоги дорослому населенню Департаменту охорони здоров'я Орест Середа.
«В Україні дуже поширена проблема цукрового діабету. Цією недугою хворіють понад 200 млн осіб у світі. Але якщо враховувати людей, у яких порушена функція підшлункової залози, то ця цифра вдвічі більша. На цукровий діабет хворіють і діти, їх налічується 20-30 тисяч. Кожен день лікарі виявляють 3-4 хворих на цукровий діабет. На сьогодні великою проблемою є стрес, оскільки він все частіше провокує розвиток цукрового діабету, а також наслідки від Чорнобильської катастрофи, які вже негативно вплинули на організм людини », – розповів президент Асоціації ендокринологів України, директор ДУ« Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України », професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри ендокринології НМАПО ім. П.Л. Шупика, академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, віце-президент АМН України Микола Тронько.
«У світі поширеність цукрового діабету досягає 6-7% в європейських країнах і 10% – в США, кожен третій у віковій категорії 60-70 років може мати цукровий діабет. В Україні налічується близько 2,9% хворих на цукровий діабет, кожен другий – недіагностованою, тому важливою є рання діагностика цукрового діабету », – додала доктор медичних наук, завідувачка відділом діабетології ДУ« Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Коміссаренка НАМН України »Любов Соколова.