На перші змагання з’їхалися менше сотні учасників
Штормові хвилі, які є небезпечними для відпочивальників, для серфінгістів були ідеальними. В Одесі вперше відбулися змагання серферів. Чекати з моря погоди – така доля українських серфінгістів.
«Коли в Одесі хвилі є, ми їх чекаємо, дивимося прогнози, дуже щасливі, коли це трапляється. Ми за ними женемося», – каже президент української федерації серфінгу Василь Кордиш.
Коли розчаровані відпочивальники залишають пляжі через шторм, спортсмени, навпаки, мчать сюди.
«Найголовніше для початку – пробитися туди, де хвиля встає вперше. Тобто навчитися добре гребти, ну і потім вже ковзати вздовж «стінки» хвилі, щоб обходити піну, яка поривається вас збити з дошки», – каже учасник Костянтин Рогінський.
В чорноморської хвилі – особливий характер, кажуть серфінгісти. Вона надто непередбачувана. І вимагає не меншої майстерності, ніж океанська.
«Для мене серфінг – це як пошук можливостей, завжди пошук хвилі. У нас частіше хвилі від локальних вітрів, локальних штормів, вони мають меншу енергію, але не менше задоволення від них ми отримуємо, а навіть більше, бо це ж у нас вдома», – каже співзасновник української федерації серфінгу Дмитро Чепурний.
Такого видовища в Аркадії ще не було. Глядачі у захваті. Кажуть, драйв спортсменів настільки захоплює, що ладні й самі вхопити дошку.
Серфінг – спорт в Україні зовсім молодий. На перші змагання з’їхалися менше сотні учасників. Втім, кажуть, то лиш початок. Члени новоствореної української Федерації серфінгу вже мріють про участь у міжнародних змаганнях та підкорення океанських хвиль. Тим паче, що нещодавно серфінг став олімпійським видом спорту.