УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

Вболівальників попередили про головні загрози на ЧС-2018 в Росії

06/03/2018
Вболівальників попередили про головні загрози на ЧС-2018 в Росії

У Німеччині оцінили ризики, пов’язані з Чемпіонатом світу з футболу 2018 року, який влітку відбудеться в Росії

Відзначається, що світова першість стане справжнім викликом для спецслужб. А головною загрозою для відвідувачів чемпіонату можуть стати ісламістські екстремісти.

Таку точку зору висловили в доповіді Федерального відомства кримінальної поліції (BKA) Німеччини.

Серед інших загроз називають небезпеку кібератак і дії агресивно налаштованих уболівальників.

Загальну ж ситуацію з безпекою в Росії аналітики описують як стабільну. Але в ВКА відзначають, що Росія знаходиться в зоні підвищеної уваги бойовиків «Ісламської держави». Це пов’язано з участю РФ у військових діях в Іраку та Сирії.

Проблемою можуть стати «ісламістські структури в окремих регіонах країни» і російські бойовики ІД, які можуть повернутися на батьківщину.

«Як для ісламістських терористів, так і для фанатиків-одинаків ЧС-2018 є привабливою метою. (…) Починаючи з жовтня 2017 року ІД нерідко звертається до теми майбутнього Чемпіонату світу з футболу в Росії. Так, ісламісти публікують колажі, на яких зображується страта футбольних зірок – Неймара, Мессі або Роналду. На думку німецьких слідчих, в місяці, що залишилися до спортивної події, екстремістська пропаганда буде набирати обертів», – йдеться у висновку BKA.

Нагадаємо, в Росії тренувальні бази до Чемпіонату світу 2018 року хочуть обнести високими парканами. Серед команд, які попросили влади Санкт-Петербурга встановити паркани шестиметрової висоти навколо баз, збірні Коста-Ріки, Південної Кореї і Англії.