УКР
App for android App for apple
Мотивація
Подобається

Весело і просто: ці ігри допоможуть дитині навчитися базікати без угаву!

26/01/2017
Весело і просто: ці ігри допоможуть дитині навчитися базікати без угаву!

Чудово, коли саме слово у всіх його значеннях і смислах стає предметом гри. Ігри зі словами розкриють дитині закони мовної гармонії, збагатять його мова, навчать грамоті. Вони розвинуть гнучкість мислення, творчі здібності і пробудять інтерес до твору віршів, повідомляє Корупція Спорт

Пропонуємо 6 варіантів ігор, які будуть корисні для розвитку і збагачення мовлення дитини!

ПОРІВНЯННЯ

Описуючи предмети, ми часто порівнюємо їх властивості з чим-небудь. Попросіть дитину підібрати такі порівняння. А може, він вигадає щось своє? Це тільки вітається!

Білий, як… (крейда); повільний, як… (черепаха); працьовитий, як… (бджілка); хитрий, як… (лисиця); хоробрий, як… (лев); відданий, як… (собака); жовтий, як… (лимон); колючий… (їжак); голодний, як… (вовк); прозорий, як… (скло); холодний, як… (лід); стрункий, як… (лань); боягузливий, як… (заєць).

СТІЙКІ ВИРАЗИ

Познайомте малюка з існуванням незвичних словосполучень, зміст яких можна виразити одним словом.

Намотати на вус — запам'ятати; слід прохолов — зникнути; задирати носа — гордувати; витати в хмарах — фантазувати; вийти з себе — розгніватися; задати прочухана — насварити; золоті руки — вправні; після дощику в четвер — ніколи; як сніг на голову — зненацька; крапля в морі — мало.

ОКСИМОРОН

Це — стилістичний зворот, в якому поєднуються різні поняття, утворюючи несподіване смислову єдність.

Страшна краса. Громова тиша. Легка вага. Беззвучний крик. Наповнена порожнеча. Жаркий мороз. Живий труп.

Придумування таких словосполучень чудово розвине в дитини творче мислення і уяву. Обов'язково просіть малюка пояснювати, що означає придуманий ним оксиморон.

ЗАХОВАНІ СЛОВА

Пограйте з дитиною в літературні хованки. У двухстрочных віршах потрібно відшукати нове слово. Букви, які його складають, йдуть один за одним. От тільки де вони сховалися?

*Промайнули літні деньки,
Скоро зів'януть волошки.

*Лечу до квітки — зловити легко
діамант, пурхаючий на волі.

*Всередині снопа, укритий від очей,
Спокійно спав я цілу годину.

*Притих очерет, майнула птах,
Все спить, ніщо не ворушиться.

ПРОБА ПЕРА

Центон — гумористичний вірш, що складається з "заготовок" — уривків різних віршів одного або декількох авторів. Ось приклад центона, складеного з перших рядків віршів

Прощай, вільна стихія,
Гусей крикливих караван…
Мороз і сонце! День чудовий!
Бережи мене, мій талісман!

А. С. Пушкін

Спробуйте разом з дитиною скласти свої попурі з віршів великих поетів. Це дуже захоплююче і цікаво! А крім того, і просто весело, адже з'єднання рядків може дати дуже несподівані смішні поєднання, і надовго запам'ятається не тільки дітям, але й дорослим.

ХОККУ

Хокку — японське ліричний вірш про природу. Воно відрізняється стислістю: у ньому всього три рядки. Воно зображує життя природи на тлі кругообігу часів року. Хокку допомагає нам відчувати і розуміти прекрасне в природі. Читають його повільно і співуче.

Заливне полі.
Вишні у воду кидають квіти —
Місяць і зірки…
(Бусон)

Хризантеми біліють,
І святкової їх красою
Повна округу…
(Тера)

Кожне таке вірш — маленька чарівна картинка. Поет малює пейзаж, намічаючи кількома словами те, що потрібно домислити в уяві. Якщо вийде, все вірш відразу оживе, заграє барвами, як чудова картинка, за якою провели вологим пензликом. Побачити прекрасний і не залишитися байдужим — ось до чого закликає нас поезія хокку. Вдивляйтеся разом з дитиною і складайте свої прекрасні хокку! Це розвине у дитини смак до прекрасного, а крім того, спостережливість, допитливість.

Головне правило занять:

Не сваріть дитину, якщо він чогось не зрозумів, не соромте, якщо не хоче займатися. Креативність народжується там, де є свобода творчості і відсутність критики і засудження. Адже вам хочеться, щоб дитина виросла креативним, творчим, здатним на нестандартні рішення людиною! Такі люди не виростають з тривожних і обмежених правилами дітей. Дайте дитині свободу і творіть самі.