УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

Відмовився від громадянства: екс-українець дебютував за збірну Польщі

28/03/2018
Відмовився від громадянства: екс-українець дебютував за збірну Польщі

Романчук провів перший матч за "Кадру"

Колишній українець Тарас Романчук, який виступає за польську Ягеллонію та відмовився від українського паспорта, провів перший матч за збірну Польщі.

Романчук вийшов у стартовому складі польської національної команди в товариському матчі з Південної Кореї. Матч закінчився з рахунком 3:2 на користь Польщі. Голи забивали Роберт Левандовскі, Каміль Гросіцкі та Пйотр Зелінскі.

Романчука викликали до табору збірної Польщі одразу ж після того, як він отримав паспорт. У матчі з Нігерією екс-українець не вийшов на поле і спостерігав з лави запасних, як його нова команда програла нігерійцям з рахунком 0:1.

26-річний півзахисник відіграв 61 хвилину в матчі проти Південної Кореї, а на той час його команда перемагала з рахунком 2:0.

Нагадаємо, Романчук розповів про виклик до збірної Польщі.

"Перша думка була – не вірю, що це можливо. Пережив легкий шок. Але потім до мене прийшло усвідомлення, що мені це вдалося. Дуже радий, що отримав виклик у збірну Польщі.

Бабуся народилася в Польщі, а під час війни виїхала в Україну. В 14-15 років дізнався від мами, що бабуся родом з Польщі. Бразилець Тьяго Цьонек отримав польське громадянство, виступаючи за Ягеллонію. Ми теж почали збирати документи і працювати у цьому напрямку. І от тепер я отримав польський паспорт.

Дзвінок президента Польського футбольного союзу Збігнєва Бонека мене дуже здивував. Він запитав чи знаю я, хто телефонує. Я сказав, що ні. Бо ніколи раніше не говорив з паном президентом, тому не впізнав. Бонек представився. Мені стало дуже приємно.

Ми поговорили про збірну Польщі. Він запитав, чи я погодився б грати за команду, якби випала така можливість. Я сказав, що так. Я свій вибір зробив, коли подав документи на отримання польського громадянства.

Інколи навіть хлопці у роздягальні говорили: "А, фарбований лис". Не можу ображатися на людей, які проти того, щоб я грав у збірній Польщі. Я сам розумію, яка це велика відповідальність. Поважаю їх думку, але не боюся їм відповісти. Можливо, вони частково мають рацію. Але інші люди, які хочуть, щоб я грав за збірну Польщі теж праві. Кожен має право на свою думку. Я ні на кого не ображаюсь, а працюю далі. Хочу довести людям, які не вірять в мене, що я можу грати у футбол.

Багато людей говорять, що я вчинив зраду. Але я нічого не можу зробити з тим, що в Україні не можна мати подвійне громадянство. Я проводжу своє життя в Польщі. Моя сім'я, дружина і друзі мене підтримують. Для мене це найважливіше", – заявив уродженець українського Ковеля Романчук.