УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Вітчизняному борцеві Беленюку заборонили їхати на чемпіонат Європи в Росію

28/04/2018
Вітчизняному борцеві Беленюку заборонили їхати на чемпіонат Європи в Росію

Спортсмен шкодує, що не зможе поборотися за чергове звання кращого борця Європи.

Срібний призер Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро український борець греко-римського стилю Жан Беленюк розповів, що йому заборонили їхати на чемпіонат Європи, який з 30 квітня по 6 травня пройде в російському Каспійську. Раніше українським спортсменам заборонили брати участь в будь-яких змаганнях на території Росії, але потім заборона була замінена рекомендаціями.

Ще до скасування заборони в українському спорті розгорівся скандал, коли Асоціація спортивної боротьби України прийняла рішення взяти участь в чемпіонаті Європи.

"На чемпіонат Європи в російському Каспійську, на превеликий жаль, мені їхати заборонили за тиждень до виїзду! Не хочу вдаватися в подробиці, зазначу лише, що ми до останнього боролися за право їхати на ці змагання і, ручаюсь, доклали б всі свої сили, щоб підняти український прапор і на цьому всеєвропейському форумі! Була витрачена маса сил, часу, нервів і здоров'я для того, щоб підготуватися належним чином, але зараз розумію, що все було даремно… У майбутньому все зміниться, і політична кон'юнктура в тому числі, як це було неодноразово, але ніхто не поверне спортсменам їх молодість і можливість, будучи молодим і сильним, проявити себе! Чесно зізнаюся, незважаючи на те, що посміхаюся на фото, всередині "скребуть кішки", чоловіки повинні вміти часом приховати свої справжні емоції!", – написав Беленюк на своїй сторінці в соцмережі.

Додамо, що Беленюк є дворазовим чемпіоном Європи, а також перемагав на чемпіонаті світу в 2015 році.

Відзначимо, що чемпіонат Європи в Росії відвідає 30 українських спортсменів – по 10 осіб в греко-римській, вільній та жіночій боротьбі.