Дуже зворушлива історія одного таксиста. Передає Корупція.Спорт
Я прибув за адресою і посигналив. Почекавши кілька хвилин, посигналив знову. Я подумав, що це, мабуть, мій останній рейс на сьогодні, але замість того, щоб розвернутися і виїхати, я припаркував автомобіль і постукав у двері. «Хвилиночку», – відповів крихкий голос літньої жінки. Я почув, як щось тягнуть по підлозі.
Після довгої паузи, двері відчинилися. Переді мною стояла мініатюрна 90-річна жінка. На ній було ситцеве плаття і капелюх з вуаллю, ніби з фільму 1940-х років.
Поруч з нею стояв великий чемодан. Квартира виглядала так, як ніби там уже багато років ніхто не жив. Всю меблі покривали білі простирадла, на стінах не було годин, а на столах – дрібничок і посуду. В кутку стояв картонний ящик з фотографіями і скляним посудом.
«Ви не могли б віднести мою сумку в машину?», – Запитала вона. Я відніс валізу, а потім повернувся, щоб допомогти жінці. Вона взяла мене під руку, і ми повільно пішли до машини.
Жінка не переставала дякувати мене за мою доброту. «Нічого, – сказав я їй. – Я просто намагаюся ставитися до своїх пасажирів так, як я хочу, щоб ставилися до моєї матері ».
«Ох, який ти хороший хлопчик». Коли ми сіли в таксі, вона назвала адресу, а потім запитала: «Не могли б ви проїхати через центр міста?».
«Але це не самий короткий шлях», – швидко відповів я.
«О, я не заперечую. – сказала вона. – Я не поспішаю. Я їду в хоспіс ».
Я подивився в дзеркало заднього виду. Її очі блищали, наповнюючись сльозами. «У мене немає сім'ї, – продовжувала вона тихим голосом. – Лікар сказав, що мені залишилося недовго ».
Я вимкнув лічильник. «Як поїдемо?».
Наступні дві години ми їхали через місто. Вона показала мені будинок, де колись працювала оператором ліфта. Ми їздили по околицях, де вона жила з чоловіком, коли вони тільки одружилися. Вона показала мені меблевий склад, який колись був бальним залом, де вона займалася в дитинстві.
Іноді вона просила мене пригальмувати у певної будівлі або місця, а потім деякий час сиділа, не кажучи ні слова і дивлячись кудись у далечінь.
Як тільки сонце стало заходити за горизонт, вона раптом сказала: «Я втомилася. Поїхали ».
Ми в повному мовчанні попрямували за адресою, який вона назвала мені спочатку. Це була низька будівля, що нагадує невеличкий санаторій. Як тільки ми під'їхали, до машини підійшли двоє санітарів. Вони акуратно допомогли жінці вийти. Повинно бути, вони чекали її.
Я відкрив багажник і доніс невелику валізу до дверей. Жінка вже сиділа в інвалідному кріслі.
«Скільки я вам винна?», – Запитала вона, діставши свою сумочку.
«Анітрохи», – сказав я.
«Але ви ж повинні заробляти на життя».
«Є й інші пасажири», – відповів я.
Майже не замислюючись, я нахилився і обійняв її. Вона відповіла мені тим же.
«Ви зробили стару жінку щасливою, – сказала вона. – Дякуємо".
Я стиснув її руку, а потім пішов до свого автомобіля. Позаду мене зачинилися двері. Це був звук ще одного закриваючого життя.
Я більше не брав пасажирів в той день. Я безцільно катався по місту, занурившись в свої думки. Весь день я ледве міг розмовляти. А що, якби цій жінці попався розгніваний нетерплячий водій, який прагнув би скоріше закінчити свою зміну? Або що, якби я посигналив один раз і поїхав геть?
Я вважаю, що це був найважливіший вчинок у моєму житті. Ми ж звикли думати, що життя обертається навколо великих моментів. Але насправді великі моменти часто застають нас зненацька – вони красиво загорнуті в те, що ми вважаємо дрібницею …