УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

“50 млн. з України”: Як живе перша олімпійська чемпіонка, Оксана Баюл

20/06/2018
“50 млн. з України”:  Як живе перша олімпійська чемпіонка, Оксана Баюл

Нелегка доля першої української спортсменки, яка виборола перше олімпійське золото .

Коли Оксані Баюл було 2 роки, батько покинув сім’ю, а мама померла від раку коли ій не було ще 11. Щоб якось втамувати своє горе, вона ходила кататися на ковзанах на лід в рідному Дніпропетровську.

ПОПУЛЯРНЕ: Рекордсмен Роналду прогнав марокканців з Росії

Її підтримкою стали тренери, які згодом забрали її до себе в Одесу.

Одного ранку у 16 років вона прокинулася знаменитою, виграла золото Олімпіади. Дівчина з України, яку доля не балувала, стояла на п’єдесталі зі золотом в руках і співала український гімн.

Перед початком змагань, вона зіштовхнулася з німецькою фігуристкою. Через що, лезо німкені ввійшло в ногу Баюл аж на 3 см. Прийшлось колоти українку знеболюючим і зашивати. Проте дівчина не відступила і таки змогла перемогти.

Моє олімпійське золото мені принесло і купу проблем, і купу радості. Тобто, ця, ось як би кажучи, медаль, вона завжди має дві сторони, і я завжди про це говорю. Я думала, на той момент, коли я зійшла на найвищу сходинку п'єдесталу, що олімпійське золото в кар'єрі будь-якого спортсмена – це фініш. Тому що в інших видах спорту це і є фініш, це фінішна лінія. У моєму виді спорту так, як і в моєму житті, це тільки був початок.

Після перемоги вона з тренером Галиною Змієвською переїжджає до США, де дівчина виступає на різних професійних турнірах і шоу на льоду. Через гучну славу і багатство життя дівчини в один момент пішло шкереберть. Оксана почала нехтувати спортом, не слідкувала за фігурою, прогулювала тренування і почала вживати алкоголь.

І знаєте, ось я така людина. Коли мені починаєш говорити "не можна", я доведу що "можна", і коли мені почали говорити, що "Ти дуже багато п'єш!" і що "Ти дуже багато випиваєш, Оксана!", то я спеціально ще більше пила, ось що робила. Я напивалися і виходила, і спеціально якісь розігрувала концерти або щось, щоб про це всі говорили на наступний день.

А через деякий час вона потрапила в аварію під дією алкогольного сп’яніння і мало не загинула. Після цього прикрого випадку її примусово відправили на лікування.

Протягом року вона відновилася і знову вийшла на лід.

У 2013 році їй прийшлося судитися зі своїм колишнім тренером і менеджером, звинувачуючи їх в грошових махінаціях. Так, як вони їй платили «копійки» порівняно з тим, що вони отримували за її виступи, але суд вона програла.


Сьогодні вона одружена зі своїм менеджером Карло Фаріною. Майбутнє подружжя познайомилося ще в 2010 році, незабаром одружилися і зайнялися сімейним бізнесом – брендом одягу і аксесуарів Oksana Baiul. Три роки тому у пари народилася дочка. Оксана навчає свою дочку фігурному катанню. І хто зна, можливо вона виховую майбутню чемпіонку.

До слова, минулого тижня, про Оксану Баюл знову заговорили усі ЗМІ. Справа в тому, що Федеральний суд Центрального округу Каліфорнії відмовився стягнути з України понад $50 млн (приблизно 1,3 млрд грн) на користь олімпійської чемпіонки з фігурного катання Оксани Баюл. 

Олімпійська чемпіонка з фігурного катання Оксана Баюл намагалася переконати суд Каліфорнії, що не одержала належного прибутку за використання свого імені та біографії. Позов було подано до держави Україна, медіа-менеджера Джозефа Чарльза Леміра, делаверської корпорації Olympic Champions Ltd і корпорації з Британських Віргінських островів Olympic Champions Ltd.

Перша в історії України чемпіонка зимової Олімпіади звинувачувала відповідачів в порушенні принципу сумлінності і чесної ділової практики в рамках трудового договору з нею, а також в передачі прав на використання її імені, популярності та біографії непричетним третім особам. Баюл нібито не отримала належний прибуток за ці операції.

Однак суд визнав вимоги Баюл необгрунтованими і відхилив позов. Міністерство юстиції України заплатило майже 340 тисяч доларів (приблизно 8,8 млн грн) юридичній компанії «Holland & Knight LLP» для захисту в суді.