УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Вона й гадки не мала, звідки взявся дивний висип на руках … Тривожні сигнали серйозної хвороби.

25/03/2016
Вона й гадки не мала, звідки взявся дивний висип на руках … Тривожні сигнали серйозної хвороби.

Целіакія – аутоімунне захворювання дітей і дорослих, яке виникає через нездатність організму сприймати глютен (клейковину). Цей білок входить до складу багатьох злакових культур, зокрема, його багато в зернах пшениці, ячменю, вівса та жита. Глютен є майже у всіх макаронних і хлібобулочних виробах.

image 
Наслідком захворювання є запальне пошкодження кишечника, порушення його всмоктувальної функції, що тягне за собою інші недуги.

Целіакію часто ототожнюють з харчовою алергією. Хоча глютен і є алергеном і алергія на нього існує, механізми цих захворювань різні.

Симптоми целіакії:

Непереносимість глютену часто залишається недіагностованою, і вся терапія зводиться лише до усунення симптомів, хвороба ж продовжує руйнувати організм.

Болі в кишечнику

Найбільш очевидна ознака непереносимості глютену – розлад травних процесів. Страждаючі на целіакію після вживання в їжу продуктів, що містять глютен, відчувають сильне здуття живота, діарею або запор.

Запаморочення

Через нездатність тонкого кишечника повноцінно всмоктувати цінні мікроелементи і вітаміни хворі на целіакію часто схильні до слабкості, запаморочення, дезорієнтації.

Перепади настрою

Люди з непереносимістю клейковини часто бувають дратівливими, неспокійними, пригніченими з нез'ясовних причин. Воно й не дивно: постійні проблеми з кишечником мало кого будуть радувати …

Напади мігрені

Дуже поширений симптом, але в комплексі з іншими він дає привід звернутися до лікаря для здачі відповідних аналізів. Напади мігрені у хворих на целіакію зазвичай наступають через 30-60 хвилин після їди.

Висипання на шкірі та свербіж

Якщо кишечник не може нормально сприймати клейковину, це відразу проявляється на шкірі у вигляді висипань. Імунна система реагує на дисфункцію травного тракту, виробляючи антитіла, які можуть викликати сухість, свербіж шкіри.
Хронічна втома
Досить тривожний знак, якщо людина спить по 8-9 годин на добу, але при цьому прокидається з почуттям втоми. В даному випадку організм витрачає всі сили на переробку і виведення шкідливого для нього білка. Після виключення з раціону продуктів, що містять глютен, стан пацієнта, як правило, покращується.
Непереносимість лактози
У непереносимості лактози схожі з целіакію симптоми. І якщо у людини вона вже діагностовано, то цілком резонно обстежитися на предмет непереносимості глютену, так як ці два розлади часто йдуть рука об руку.
Єдиний метод лікування целіакії – це сувора безглютеновая дієта, при якій заборонено вживати пшеницю, жито, овес або ячмінь в їжу в будь-якому вигляді, і коригування харчування з метою заповнити нестачу вітамінів і мінералів. Запущені форми з ускладненнями додатково лікують медикаментами.