УКР
App for android App for apple
Мотивація
Подобається

Вона загинула в 23 роки, встигнувши врятувати 360 людей…

20/08/2016
Вона загинула в 23 роки, встигнувши врятувати 360 людей…

Це сталося 5 вересня 1986 року в Пакистані, в місті Карачі. Тоді група радикальних ісламістів захопила літак американської авіакомпанії Pan American.

І якби не відважна стюардеса Ніржда Бханот, загинули б сотні людей. Однак ця дівчина без вагань пожертвувала своїм життям – щоб врятувати інших.

Нірджа закінчила середню школу, вчилася в Мумбаї. Деякий час працювала моделлю і була представником багатьох відомих брендів. У березні 1985 року Нірджу видали заміж за домовленістю батьків, але чоловік залишився незадоволений приданим, і через два місяці повернув її назад. Після невдалого заміжжя Нірджа вирішила працювати стюардесою в Pan American.

Бханот була старшим бортпровідником на рейсі «PA 73». Коли літак, що вилетів з Мумбаї, о 05:00 ранку приземлився в пакистанському місті Карачі, четверо озброєних терористів захопили в заручники пасажирів і екіпаж. Нірджа зорієнтувалася миттєво: їй вдалося попередити пілотів, після чого вони покинули літак через запасний люк.

Спочатку терористи розстріляли всіх, хто назвався американцем, потім почали вимагати в пасажирів здати паспорти, маючи намір стратити залишилися громадян США, однак відважна стюардеса сховала документи в сміттєпроводі, через що ісламісти так нікого і не вбили: не змогли визначити американців «на око».

У момент атаки пакистанської поліції Нірджа скористалася метушнею, щоб евакуювати всіх пасажирів. Її не збентежили ні постріли, ні вибухи гранат. Перед тим, як покинути літак вона помітила за сидіннями трьох дітей, які боялися вийти.

Дівчина повернулася, але їх помітили – терористи відкрили вогонь. Нірджа закрила дітей своїм тілом і була смертельно поранена, проте перш ніж померти, вона встигла їх евакуювати. І тільки після цього померла. До речі, один із врятованих нею хлопчиків виріс і став пілотом.

Нірджа Бханот була нагороджена орденом «Ашока Чакра», найвищої індійської нагородою за відвагу, проявлену в мирний час, і стала наймолодшою ​​людиною, хто був її удостоєний. Поділися цією історією з іншими, нехай і вони дізнаються про хоробру стюардесі, яка пожертвувала своїм життям заради інших.