УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

Восьмирічний вундеркінд з України здобув два “золота” на чемпіонаті світу

06/07/2018
Восьмирічний вундеркінд з України здобув два “золота” на чемпіонаті світу

Тихон Черняєв став чемпіоном світу з шахів серед кадетів, пише газета "Експрес".

Днями новий призер разом із батьками повернувся додому з Мінська, де змагався за титул чемпіона з 780 юними шахістами з 27 країн світу.

ПОПУЛЯРНЕ: Кличко і Льюїс проведуть матч-реванш у Києві

"Тихон здобув одразу два "золота": показав найкращий результат у бліці (блискавичних шахах) та рапіді (швидкі шахи), — розповідає Світлана Черняєва, мама чемпіона. — Щодня син наполегливо тренується, тому ми дуже сподівались на високий результат, а подвійне чемпіонство неабияк нас потішило".  

Тихон Черняєв — наймолодший в Україні шахіст: у 5 років виконав норматив дорослого розряду. Це досягнення внесли до Національного реєстру рекордів. А в сім років він уже став кандидатом у майстри спорту. У вісім — на його рахунку перемога з двох дисциплін на Чемпіонаті світу серед кадетів у номінації до 10 років. Що ж далі?"

Виявляється, Тихон дивував батьків своїми здібностями ще з раннього дитинства. 

Займатися Тихон почав з трьох років, коли батьки помітили аналітичні здібності хлопчика.

«Починалося з того, що з дитинства він швидко розвивався. Ми зрозуміли, що якщо дитина до чогось прагне, то потрібно його підтримати. Йому подобалися завжди: букви, цифри, писати, рахувати, запам'ятовувати. Насамперед, що приходить на розум, що допомагає так поліпшити пам'ять і розвинути – це шахи », – розповіла мати хлопчика Світлана Черняєва.

Вони швидко зайняли перше місце в житті Тихона. Весь вільний час хлопчик присвячує шахам. Займається кожен день по 5 годин. І майже всім він навчився сам. Для цього він читає багато книг, дивиться навчальні відео і змагається з людьми з різних країн в режимі онлайн.

«Мені подобається, тому що там багато тактичних комбінацій, маневри, позиційна гра, мені це все дуже подобається. Шахи дають можливість знайомитися, і спілкуватися з новими цікавими людьми, і подорожувати », – розповів дворазовий чемпіон світу з рапіду і бліцу .

Хлопчик буквально занурився в гру в шахи. Саме тому батьки запропонували йому перейти на домашнє навчання. Улюблені уроки він також обирає відповідно до своїх захоплень.