Понад 5 тис. грн штрафу за перепродаж квитків на фінал Ліги чемпіонів. Відповідний закон за основу і в цілому підтримали 236 народних депутатів. Закон передбачає конфіскацію таких квитків. У Верховній Раді документ представив президент Федерації футболу України Андрій Павелко. Про це – у сюжеті Радіо НВ.
Також без дозволу Союзу Європейських футбольних ассоціацій за два тижні до початку фіналу і 5 днів після нього забороняється пряме або опосередковане використання об'єктів права інтелектуальної власності УЄФА.
Забороняється також публічна демонстрація заходів та використання записів матчів в комерційних цілях без дозволу організації.
“Від проблеми паразитичного маркетингу страждає, перш за все, УЄФА. Натомість проект 8335 закріплює повний та вичерпний перелік дій, вчинення яких без дозволу УЄФА буде порушувати закон. Зараз є можливість стати на шлях інтеграції кращих європейських норм, що захищають власність УЄФА”, – зазначив президент Федерації футболу.
Продаж квитків на фінал Ліги чемпіонів 2018 стартував у березні.
Як відбувався продаж квитків на футбольну подію
Придбати квиток на матч між Реалом та Ліверпулем офіційно можливо було тільки на сайті uefa.com. З 15 до 22 березня інтернет-ресурс проводив прийняття заявок на квитки. Потім рандомним чином визначалися їх щасливі володарі. У розіграші УЄФА існують певні правила. Основна частина квитків традиційно розподіляється між уболівальниками країн, команди яких грають у фіналі Ліги Чемпіонів. По 17 тис. квитків отримали вболівальники кожної з команд. Окремих квот для країни, яка приймає гру, не передбачається.
Таким чином, через сайт УЄФА українці могли придбати близько 5 тис. квитків. Ціни залежали від місць, розподілених за категоріями. 70, 160, 320 і 450 євро. Корпоративні пакети коштували понад 3000 євро на одну особу. Для того, щоб унеможливити перепродаж, УЄФА вимагало від заявника надати ім'я та прізвище, дату народження, країну громадянства та номер паспорта.
Організатори фіналу Ліги чемпіонів у Києві зазначили, що можливість купити квиток у спекулянтів – мінімальна. УЄФА розробило спеціальну програму боротьби із перекупниками, сказав профільний представник КМДА Андрій Мирошніченко.
Усі можливі кінцеві терміни на придбання квитків уже спливли. Крім того, усі квитки – іменні. До того ж, під час придбання надаються паспортні дані.
“По правилам УЄФА, квитки на матчі перепродавати заборонено. Тому мова йде не про порушення правил торгівлі, коли на це можуть впливати правоохоронці. Це питання ставить УЄФА, яка звернулася за допомогою до КМДА щодо створення спеціальних груп на день матчу, щоб не відбувалися перекупи на вулиці, що уже є незаконним. Тут ми можемо втрутитися”, – підкреслив Мірошниченко.
Є попит, а отже будуть й пропозиції
У соцмережах задовго до фіналу з’явилися повідомлення про продаж і про бажання придбати квитки. Навіть попри те, що УЄФА наголошує на недійсності таких перепусток на матч, їх будуть купувати, зазначив головний редактор журналу Футбол Артем Франков.
Крім того, спекулюють не тільки в Україні. Перепродаж білетів відбувається на усіх значних спортивних подіях у світі, боротися з цим майже неможливо.
“На таких масових заходах не вивчають особисті документи настільки, щоб запобігти проходженню людини за чужим квитком. Йде собі нормальна людина, чому лізти їй у паспорт. Крім того, перекупники були й на самому організованому матчі в Німеччині у 2006 році. Вони були й на найнеорганізованішому чемпіонаті Європи Австрія – Швейцарія у 2008 році. Перекупники працюють всюди, а наші спроби з ними боротися виглядають в’яло. Якщо ми дійсно хочемо запобігати, то потрібно принаймні влаштовувати провокаційні закупки”, – сказав редактор.
Фінальний поєдинок жіночого турніру відбудеться у Києві 24 травня на стадіоні імені Валерія Лобановського, а фінал чоловічої Ліги чемпіонів – 26 травня на НСК Олімпійський.
Нагадаємо, що у Києві на Хрещатику відкрилося містечко Фестиваль чемпіонів для футбольних вболівальників.